26. 4. svátek má Oto

Na slovíčko s novým místostarostou

ROZHOVOR
19. listopadu 2018   (06:02)
Na slovíčko s novým místostarostou

Proč má nový místostarosta Mgr. Konvalinka vrásky na čele a jak získaný post ovlivnil jeho osobní život? Zachová město akce pro veřejnost ve stejné míře jako v minulém volebním období?


Příbramským místostarostou se stal Mgr. Jan Konvalinka. Od dubna roku 2016 pracoval na postu ředitele Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram. I nyní bude jako místostarosta řešit otázky sociálních věcí a zdravotnictví. Zároveň však do jeho pole působnosti přibyl také Odbor školství, kultury a sportu, Městská realitní kancelář, Knihovna Jana Drdy, Divadlo A. Dvořáka Příbram, Galerie Františka Drtikola Příbram a v neposlední řadě základní i mateřské školy, jídelny a ZUŠ.

Zeptali jsme se pana Konvalinky, jak se v nové roli místostarosty cítí a s čím se potýká?

„Spousta lidí mi gratuluje, odpovídám jim, že ještě nevím, zda je k čemu,“ usmívá se nově zvolený místostarosta. Postupně pronikám do jednotlivých problematik, získávám informace, hledám místa, kde se dá navázat na práci mých předchůdců. V sociální oblasti jsem pracoval, takže je mi blízká. Mám na co navazovat. Paní místostarostka Ženíšková odvedla pro příbramské sociální služby obrovský kus práce. U školství, zjišťuji a načerpávám prioritní úkoly. Stejně tak tomu je i v případě kulturních organizací.“

Co je tedy pro příbramské školství prioritou? Máme zde něco, co hoří?

Že by něco v příbramském školství přímo hořelo, to se říct nedá. Každý ředitel školy má však své potřeby. Pomoc a podporu potřebují především ředitelé, kteří jsou ve své funkci čerstvě a ještě nejsou pevně ukotveni. Noví ředitelé navazují na své předchůdce a pro některé to není snadné.


Naší redakci se svěřili s problémy rodiče žáků ZŠ 28. října, kteří jsou zaskočeni změnami a přístupem nového vedení školy…

S paní ředitelkou se poprvé uvidím tento týden. Podklady se snažím mít ze všech stran. O problémech vím a věřím, že najdeme s paní ředitelkou společnou řeč a vyřešíme je. Paní ředitelka převzala školu po svém předchůdci teprve nedávno a ten přechod byl všechno jen ne snadný. Je obvyklé, že se se změnou vedení vyskytnou určité turbulence. Platí to v podstatě o jakékoliv firmě či organizaci, školy nevyjímaje. Zajisté se najde způsob, jak školu z těžkostí vyvést tak, aby s jejím fungováním byli rodiče spokojeni.
Obrovským úkolem bude také dokončení půdní vestavby na této škole. Tlačíme všemožně na dodavatele stavby, aby práce byly dokončeny v termínu a město nebylo v riziku vrácení dotace.

Plánujete s blížícími se Vánocemi charitativní akce?

Proběhnou všechny tradiční akce. Zmíním například ty, které bude pořádat Centrum sociálních a zdravotních služeb. Bude tradiční Besídka pro klienty pečovatelské služby a Domova seniorů, Vánoce v Azylovém domě a v prosinci bude probíhat sbírka šatstva pro lidi bez přístřeší v Nízkoprahovém denním centru.

V minulém volebním období proběhla spousta akcí pro veřejnost, budete se snažit je zachovat?

Rozhodně. Příbram v minulém období ožila, to si přejeme udržet. Koncerty, festivaly, setkání, akce pro rodiny s dětmi a mnoho dalšího. V nejbližší době se můžeme těšit na pestrý adventní program, který začne už v sobotu prvního prosince.

Co vám s nástupem do funkce místostarosty dělá největší vrásky na čele?

Každý den a každou hodinu něco jiného. Vzhledem k pestrosti toho, co mám jako místostarosta ve své agendě, se vždy najde něco, co bude vyžadovat mou pozornost. Nevadí mi to. Na různorodost úkolů jsem zvyklý. Čas ukáže, která z oblastí bude mít na svědomí nejhlubší vrásky na mém čele.   

Několik let jste byl ředitelem Centra sociálních služeb, jak velká změna přišla do vašeho života s místostarostováním, co se osobního života týče?

Ubylo času na rodinu. Už před tím ho bylo málo. Máme malého syna, využívám proto každé příležitosti, abych byl s ním a s manželkou. Prvotní pracovní nápor je značný, věřím ale, že se to po čase srovná a zbyde mi čas i na nějaké volnočasové zájmy, které jsem momentálně ze svého života zcela vytěsnil.

Jak vzpomínáte na práci v Centru sociálních služeb?

Po Centru se mi stýská. Nechal jsem tam kousek života a dost práce. I když už nejsem ředitelem, ještě jsem v procesu odcházení a předávání, takže se v CSZS s určitou pravidelnou nepravidelností vyskytuji. Pokaždé na mne padne pocit smutku a nostalgie. Myslím na své bývalé zaměstnance a vzpomínám na klienty, se kterými jsem se denně potkával. Provoz Centra je zajištěný, není důvodu k obavám o jeho budoucnost.
A abych odpověděl na otázku, jak vzpomínám na Centrum, tak řeknu, že jedině v dobrém. Skvělý tým, odborníci, profesionálové a zároveň lidé s empatií a citem. Pracovalo se mi s nimi výborně a vděčím jim za mnohé.

Děkujeme za rozhovor novopečenému místostarostovi Mgr. Konvalinkovi a přejeme mu mnoho úspěchů v nové funkci.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz