Na Příbramsku se nakazilo covidem již 3431 lidí. Aktuálně je 2181 nemocných
26. října 2020 (13:46)
foto: pribram.cz, ČTK
Na Příbramsku je k dnešnímu dni 2181 nakažených z celkového počtu 3431 potvrzených případů. 1250 lidí se z covidu vyléčilo a tři s onemocněním zemřeli.
Ve středních Čechách přibylo od pátku 4579 nakažených covidem-19. Jde o nejvyšší víkendový nárůst za celou dobu pandemie. Nyní je v kraji 21.659 nemocných, od počátku pandemie se nakazilo 32.938 lidí. S nemocí zemřelo 108 lidí, vyléčit se podařilo 11.171, vyplývá z informací krajské hygienické stanice.
Nejvyšší přírůstek za posledních 24 hodin hlásí Praha-východ, kde je 109 nově nakažených. Následuje Kolínsko a Příbramsko se 104, respektive 99 novými případy nákazy. Nejvíce nakažených je nyní na Praze-východ, kde hygienici evidují 3336 případů.
Na Příbramsku je k dnešnímu dni 2181 nakažených z celkového počtu 3431 potvrzených případů. 1250 lidí se z covidu vyléčilo a tři zemřeli. V příbramské nemocnici je k dnešnímu dni hospitalizováno 68 pacientů s covidem, z nichž 11 vyžaduje intenzivní péči. Přibývá i počet zdravotníků v karanténě, podle mluvčího příbramské nemocnice Martina Janoty jich je k pondělnímu ránu 67.
V přepočtu na 100.000 obyvatel je situace nejhorší na Benešovsku, kde na tento počet obyvatel připadá 2149 nakažených. Následuje Příbramsko s 1898 případy, Praha-východ s 1841 a Praha-západ s 1821 nakaženými na 100.000 obyvatel.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Výstup na Pražák se vydařil i přes chumelenici na vrcholu
Tradiční lednový Výstup na Pražák se letos uskutečnil v sobotu 10. ledna a znovu …
FOTOGALERIE
Příbram doplácí na změnu financování nepedagogů. Město musí ze svého pokrýt až 30 milionů
Od letošního roku přešlo financování nepedagogických pracovníků – tedy školníků, …
Nepřehlédněte
Světoznámé kvarteto Cello Republic vystoupí v úterý 13. ledna v Příbrami
Cello Republic je soubor složený ze čtyř violoncellistů, kteří si po studiích na …
VK TROX Příbram předvedl nejlepší výkon sezony, v extralize smetl Benátky 3:0
Volejbalová ČEZ extraliga mužů nabídla v Příbrami špičkový duel, který sledovali …
Sport
Zlatý Ámos má zástupkyni i z Příbramska. Žáci nominovali učitelku z Rožmitálu
Anketa Zlatý Ámos, která už více než tři desetiletí oceňuje nejoblíbenější učitele v …
Silné mrazy ohrožují zvířata: veterináři vyzývají chovatele k větší péči
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuální vlnou mrazů upozorňuje …




