Na jaře bude asi měsíc zavřená silnice mezi Lety a Orlíkem
9. února 2023 (11:24)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V trase, kde se plánuje dálnice, budou okolo doprovodné silnice. Budou se dělat dva kruhové objezdy a mimoúrovňová křižovatka.
Na jaře bude zhruba měsíc zavřená silnice I/19 u Letů na Písecku, kvůli stavbě v okolí křižovatky v Letech. V místě budují firmy nový úsek dálnice D4. Provoz mezi Lety a Orlíkem povede po objížďkách. Informaci serveru JCTeď.cz dnes potvrdil Adam Koloušek z českobudějovické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Silnice I/19 u Letů protíná hlavní tah I/4 vedoucí z Prahy přes Písek do Českých Budějovic. Lze očekávat dopravní komplikace.
"Silnice I/19 na Lety a Orlík bude zavřená zhruba měsíc, mezi dubnem a květnem. V trase, kde se plánuje dálnice, budou okolo doprovodné silnice. Budou se dělat dva kruhové objezdy a mimoúrovňová křižovatka," řekl Koloušek.
Uzavírka souvisí se stavbou úseku budoucí dálnice Lety – Čimelice dlouhého 2,5 kilometru. V jeho trase počítá plán s mimoúrovňovým křížením se silnicí I/19, pomocí mostu. Vznikne mimoúrovňová křižovatka propojující silnici I/19 s navrhovanou dálnicí D4. Vyplývá to z informací silničářů.
Při jarní uzavírce I/19 povede zřejmě jedna objízdná trasa směrem na Kožlí a Zalužany, druhá na Mirotice přes Zvíkovské Podhradí, řekl serveru JCTeď.cz starosta Kostelce nad Vltavou Petr Kříž (Kostelecko).
Dostavba 32 kilometrů dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem začala v červnu 2021. Zatím je hotová víc než třetina prací, informovala koncem loňského roku za stavební firmy Daniela Pedret. Nový úsek D4 buduje konsorcium DIVia, jež tvoří firmy Vinci a Meridiam. Via Salis je dceřiná společnost firmy Vinci. Po dostavbě bude konsorcium dálnici a navazující části silnice I/20 provozovat a udržovat 25 let, za což mu stát bude platit.
Stát by měl za využívání nové dálnice zaplatit 17,8 miliardy Kč. Jde o první stavbu dálnice formou spolupráce veřejného a soukromého sektoru, takzvanou PPP (Public Private Partnership) v České republice. Náklady budou téměř deset miliard Kč bez DPH. Firmy zároveň modernizují 16 kilometrů už zprovozněných částí. V provozu má být celá D4 v prosinci 2024.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Nehoda dvou aut v Příbrami si vyžádala zranění, policie silnici uzavřela
•Středočeský kraj investuje do oprav a výstavby silnic tři čtvrtě miliardy korun
•Ředitelství silnic a dálnic varuje řidiče před náledím
Další články
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE
Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž
Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu …
SPORT
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ
Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem
Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro …
POLITIKA
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima
Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ




