6. 12. svátek má Mikuláš

Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci

14. listopadu 2019   (19:21)
Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci

Mezi nominovanými jsou i hasiči, kteří díky pohotovému zásahu při dopravní nehodě zachránili život několika lidem


Také v letošním roce se budou udělovat Ceny hejtmanky Středočeského kraje. Jde o symbolické poděkování lidem, kteří pomáhají ostatním, ve vypjatých situacích se zachovali hrdinsky, reprezentují kraj nebo se zasloužili o jeho rozvoj. Letos bude poprvé hlasovat i veřejnost. 

„Žije tu řada lidí, kteří si zaslouží, aby se o jejich příbězích dozvěděla veřejnost a mohli být inspirací i pro ostatní Středočechy. Loni jsme ocenili vědce, sportovce, ale i ty, kteří právě díky svému lidskému přístupu k životu mohou být vzorem, " uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) s tím, že jde především o morální podporu výjimečných lidských činů a cena není spojena s finanční odměnou.

Cena hejtmanky bude udělována v sedmi kategoriích, a to hrdinský čin, společenská odpovědnost, kultura, sport, vzdělávání, věda a výzkum, pracovník veřejného sektoru a podnikatel/ka.

Mezi nominovanými jsou i Příbramáci. Jedna z nominací spadá do kategorie hrdinský čin.

Za svůj hrdinský čin byli nominováni čtyři příslušníci středočeského Hasičského záchranného sboru – Mjr. Bc. Pavel Maňas, pprap. Lukáš Novotný, pprap. Miloš Ježek a stržm. Jan Vyhnálek. Při návratu z Mistrovství ČR v požárním sportu projížděli kolem dopravní nehody, která se stala chvíli předtím. Osobní automobil zde prorazil svodidla a vřítil se do retenční nádrže. Zůstaly v něm zaklíněné osoby, které se především díky pohotovému zásahu čtveřice hasičů podařilo vytáhnout ven z vozidla a zachránit jim život.

Mezi nominovanými je i příbramský taneční mistr Jiří Dohnal, který letos vstupuje do své již 53. taneční sezóny. Vychoval přes třicet tisíc tanečníků ve více než 650 kurzech. Přestože v dubnu příštího roku oslaví své osmdesáté narozeniny, stále se učí novým věcem, je nezdolný optimista a má přirozené charisma.

O Cenu hejtmanky soutěží i několik úspěšných sportovců 

Julie Pejšová je brankářka a velká opora týmu ledního hokeje žen do 18 let, stříbrná mistryně Evropy v sezóně 2017-2018, bronzová mistryně v sezóně 2018-2019, navíc korunována titulem brankářská jednička celého evropského šampionátu jak ve Finsku, tak v ČR. Též byla vyhlášena světovou brankářskou dvojkou na Mistrovství světa žen do 18 let v Japonsku v lednu 2019. V současné době studuje na Integrované střední škole hotelového provozu, obchodu a služeb v Příbrami a trénuje pod záštitou hokejového klubu HC Příbram. 

Nicolas PIETRULA, profesionální cyklista týmu Dukla Praha, výborně reprezentuje nejen městys Jince a Středočeský kraj, ale i celou Českou republiku. Je mimo jiné českým rekordmanem v cyklistickém stíhacím závodě jednotlivců na 4 km, rekord drží již tři roky. Dalšími úspěchy jsou například 4. místo na mistrovství Evropy za Dernou, 8. místo ve světovém poháru stíhací závod jednotlivců na 4 km, 10. místo ve světovém poháru - bodovací závod jednotlivců, aktuálně v olympijském období je na 12 místě (UCI ranking), 13. na mistrovství světa ve stíhacím závodě jednotlivců na 4 km a mnoho dalšího.

Bohuslav Rom dlouhodobě vede tým amerického fotbalu Příbram Bobcats. Věnuje se rovněž dlouhodobému rozvoji flagfootbalu v celém Středočeském kraji pomocí ukázkových hodin a meziškolních turnajů. Je trenérem mistrů ČR: Flagové mistrovství ČR U19 2017, 2018, 2019. Flagová soutěž žáků U15 2016, 2017, Flagová soutěž žen 2019, Soutěž dorostu U 16 2017.

I v Příbrami žijí lidé, kteří si zaslouží, aby se o jejich příbězích vědělo. Mohou být inspirací pro ostatní. Komu dáte svůj hlas Vy? 

Vyhlášení vítězů se bude konat 12. prosince 2019.


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: mirDalší články

Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57) Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Pražská ulice se před Vánoci stává útočištěm pro ty, kteří se snaží vyhnout předvánočnímu šílenství 6. prosince 2019   (06:22) Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Ministerstvo kultury se začalo zabývat návrhem na prohlášení mostu za kulturní památku 5. prosince 2019   (19:46) Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Členové týmu Big Shock Racing doufají, že jejich stroje doplují do cíle v pořádku. A těší se, že si své svěřence v Džiddě vyzvednou už 2. ledna 5. prosince 2019   (17:28) Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice. 5. prosince 2019   (15:19) V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné Pokáceny budou i tři lípy srdčité. Jedna z nich stojí nad dětským hřištěm na Komenského náměstí. Jedná se o velmi proschlý strom s prasklinou na hlavní kosterní větvi a hrozí její pád 5. prosince 2019   (14:07) Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Čertovský svátek patří mezi naše velmi udržované tradice. K někomu chodí Mikuláš na návštěvu, jinde nechává mikulášskou nadílku za dveřmi. 5. prosince 2019   (11:07) Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Při nehodě zemřel převážený šestaosmdesátiletý pacient, další člověk byl zraněn. 5. prosince 2019   (09:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz