vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Muži, který nahlásil uložení bomby v LDN, hrozí tři roky vězení. Vyšetřován je na svobodě

Nepřehlédněte
4. srpna 2020   (15:14)
Muži, který nahlásil uložení bomby v LDN, hrozí tři roky vězení. Vyšetřován je na svobodě

Operátor tísňové linky 112 přijal v sobotu dopoledne oznámení o uložení nástražného výbušného systému v objektu areálu příbramské nemocnice na Zdaboři. Volající zmateně oznámil, že uložil v LDN bombu.


Policisté okamžitě vyjeli na místo události, uzavřeli celou oblast pro veřejnost a propátrávali prostory nemocnice společně s psovodem a policejním psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin. Již během bezpečnostní prohlídky nemocnice se policistům podařilo zjistit a následně i zajistit čtyřicetiletého muže, který uložení bomby v nemocnici na tísňovou linku ohlásil.

Muž si celou věc vymyslel, zaměstnal ale více jak desítku policistů, kteří v tu dobu mohli být potřeba na jiném místě. V současné době již bylo s mužem zahájeno trestní stíhání pro spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, kdy mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky. Na muže nebyla uvalena vazba, vyšetřován je na svobodě.
O případu jsme informovali v článku: V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu. Podle zdroje blízkého redakci si měl muž v minulosti několikrát stěžovat na nedostatečnou péči v LDN, ve které je stabilně hospitalizováno přibližně padesát imobilních pacientů
K totožnému případu vyjížděli středočeští policisté o dvanáct hodin později, tentokrát na Kolínsko. Krátce po jedenácté hodině večerní zavolal neznámý muž na tísňovou linku 112 a oznámil uložení bomby v turistickém kempu v Týnci nad Labem. Do kempu vyjelo hned několik hlídek policistů, které okamžitě evakuovaly na 120 ubytovaných turistů. Kromě toho, že se při bezpečnostní prohlídce nepotvrdilo, že by se v kempu nacházel jakýkoliv výbušný systém, se policistům také podařilo zjistit konkrétní osobu, která toto nepravdivé oznámení na tísňovou linku sdělila. Se šestačtyřicetiletým mužem, kterého policisté ještě téhož večera omezili na svobodě a zadrželi, byly zahájeny úkony trestního řízení a případ je v současné době v šetření kolínských policistů.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Aktivita je koordinovaná v rámci všech nemocnic, které vlastní Středočeský kraj. 20. září 2020   (15:32) Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Nepřehlédněte Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné 19. září 2020   (15:29) Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků "My jsme narazili na to, že díky příspěvku 20.000 korun na jednoho kantora, který dává vláda, je už dneska na trhu velice těžké získat notebooky nebo PC takové kvality, které by školy potřebovaly." uvedla místostarostka 19. září 2020   (12:03)
Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz