Most na Rynečku je v havarijním stavu. Automobily na mostovce parkovat nemohou
23. dubna 2021 (11:49)
Na území města Příbrami najdeme na čtyři desítky mostů a lávek. Všechny prošly prohlídkami, při kterých byl posuzován jejich aktuální technický stav. Snad nejhorší stav byl zaznamenán na Rynečku, kde je podle technické zprávy nejpozději do pěti let potřeba vybudovat most nový.
Stav mostů je důsledkem opotřebení a nedostatečné údržby v uplynulých letech. Vedení města zadalo vypracování studie, kde byl posuzován stav každého mostu a každé lávky, a zároveň byly stanoveny priority potřebných oprav. Jedním z mostů, který je ve velmi špatném, dle studie v havarijním stavu, je most přes Příbramský potok na Rynečku, který slouží jak pro pěší, tak pro automobilovou dopravu. Podle nejnovějšího diagnostického stavebně-technického průzkumu zpracovaného v únoru letošního roku je další užívání mostu podmíněno nutným vyparkováním automobilů z prostoru mostovky a zároveň je potřeba nejdéle do pěti let zrealizovat výstavbu nového mostu.
„O vyparkování vozů z prostoru mostovky jsme se snažili již v minulosti pomocí vodorovného dopravního značení. Jak se můžeme dennodenně přesvědčit, motoristé dopravní značení omezující parkování nerespektují, proto dojde k osazení zábran. Zároveň připravujeme projekt na nový most, který bychom chtěli postavit v ideálním případě do tří let,“ uvedl 1. místostarosta Martin Buršík.
K osazení dopravních zábran, tzv. balisetů dojde v následujících dnech. Dopravní obslužnost oblasti bude zachována, půjde pouze o vyparkování vozů z prostoru samotné mostovky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Eva Švehlová/MěÚ
Eva Švehlová/MěÚ
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA





