Množství chyb v útoku a na příjmu potopilo šance Kocourů ve Varech
29. prosince 2023 (10:28)
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem
Po vánoční přestávce se znovu rozjela volejbalová extraliga. Kocouři načali druhou polovinu základní části odvetou proti Karlovarsku. Šance Příbrami na bodový zisk zhatilo přílišné množství chyb na příjmu a v útoku. Karlovarsko zvítězilo 3:0 (25:23, 25:19, 25:16).
Po téměř dvoutýdenní pauze se ve čtvrtek znovu rozjela volejbalová extraliga. První polovina základní části rozdělila týmy do tří skupin. První šestice, která má zajištěné čtvrtfinále, je bodově odskočená. Následuje miniskupinka tří týmů bojujících o předkolo play-off, jíž prozatím vévodí VK TROX Příbram, těsně následovaný Beskydy a Brnem. Tabulku uzavírají zbylá 4 mužstva (Benátky, Ústí, Zlín a Ostrava). TROX zůstával, co se deklarovaných ambic týče, při zemi, přesto v koutku duše jistě pomýšlel na přímý postup do čtvrtfinále. Poslední 4 zápasy (1 výhra proti 3 porážkám) však způsobily těmto úvahám povážlivé trhliny.
Trenér Rosenbaum dal tentokrát důvěru trochu netradiční dvojici smečařů, Urešovi s Gabrielem. Ti se od začátku ukazovali v dobrém světle a bodově tým táhli. Příbram držela s favoritem krok do stavu 10:10. Poté přišla série nepovedených útoků univerzála Tevkuna a skóre bylo rázem 13:10 pro Karlovarsko. Hostující trenér sáhl po time-outu a vzápětí stáhnul ze hry i Tevkuna, jehož řeč těla dávala tušit, že to dnes nebude jeho zápas. Karlovarsko si stále udržovalo dvou až tříbodový náskok. Když už se zdálo, že úvodní sadu dotáhne do pokojného konce, přišla příbramská vzpoura. Díky několika „vyčapaným“ a složeným míčům se Příbram znenadání dotáhla na soupeře (23:23) a schylovalo se k dramatu. Leč koncovka vyšla lépe Karlovarsku, které zvítězilo 25:23.
Od druhého setu se Příbram začala ze zápasu vytrácet. Karlovarsko přitopilo pod kotlem na podání a začalo soupeře trápit. Nahrávač Rosenbaum byl kvůli nedobrému příjmu svých spoluhráčů nucen často nahrávat vysoké a odtažené míče do kůlů, kde na Kocoury čekal dobře zformovaný dvoj či trojblok. Domácí si vypracovali až osmibodový náskok. Příbram dokázala zkorigovat skóre až v koncovce, kdy stáhla na 22:18. To bylo však z její strany vše. Karlovarsko dotáhlo druhý set do poklidného konce 25:19.
I třetí set se od začátku vyvíjel v podobném duchu jako ten předchozí. Karlovarsko úřadovalo na servisu a Příbram nestíhala. Trenér Rosenbaum se snažil svým hráčům z plných plic domlouvat, nic ovšem nepomáhalo. Karlovarsko v poklidu navyšovalo náskok a drželo Příbram hluboko pod sebou. Domácí zvítězili 25:16 a připsali si tři body do tabulky. Pozápasové statistiky potvrdily dominanci Karlovarska, které vedlo v útoku i v obraně.
VK TROX Příbram čeká již v sobotu 30. 12. od 17 hodin veledůležité domácí utkání proti Beskydům, které jim se shodným bodovým ziskem i poměrem setů dýchá v tabulce těsně na záda. Doufejme, že hráči dokáží rychle zapomenout na nepovedený výkon ve Varech a předvedou se před svými fanoušky v lepším světle.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Zápotočný poprvé promluvil k situaci v Dynamu. Kam zamíří jeho další kroky?
•Dvě finálové účasti pro Lenku Stehlíkovou na zimním MČR dorostu
•Tenisový klub Vitality Březnice ocenil mladé tenisové naděje
Další články
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek
Krátce před jedenáctou hodinou večerní byl vyhlášen poplach kvůli požáru na ubytovně v …
Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek
Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v …
ANKETA
Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu!
Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, …
ANKETA
Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy
Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z …
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“
Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu …
ROZHOVOR
Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků
Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je …
Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu
Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, …
ZAJÍMAVOSTI
Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet
Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří …
NEPŘEHLÉDNĚTE




