Meteorologové zpřísnili výstrahu. Bouřky mohou být extrémně silné, lze očekávat škody na majetku
24. června 2022 (12:45)
foto: ČHMU
Meteorologové doporučují řidičům nevyjíždět, v případě nutnosti jízdy snížit rychlost a jet velmi opatrně.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zvýšil varování před dnešními bouřkami. Nejsilnější budou na Sedlčansku, kde ČHMÚ zpřísnil výstrahu na nejvyšší možný stupeň. V ostatních částech v regionu platí vysoký stupeň nebezpečí. Nárazy větru mohou dosáhnout až 70 km/h a lokálně se vyskytnou přívalové deště a kroupy. Varování platí až do sobotních 8:00.
„Bouřky budou doprovázené zejména přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 50 milimetrů, v kombinaci bouřek a deště může lokálně napršet i kolem 100 milimetrů. Bouřky mohou být doprovázeny i kroupami a nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině,” uvádí ČHMÚ.
Meteorologové předpokládají, že extrémní srážky mohou rozkolísat hladiny a menší toky ve středních Čechách mohou rychle dosáhnout 2. stupně povodňové aktivity, přičemž není vyloučeno ani dosažení 3. stupně, který znamená stav ohrožení.
"V oblastech, které zasáhnou přívalové srážky, bude rychle odtékat voda z krajiny a déšť může zatopit níže položená místa a prudce rozvodnit suchá koryta a menší toky. Jejich hladiny dosáhnou prvního a druhého povodňového stupně, krátkodobě i třetího stupně," doplnili meteorologové.
"V oblastech, které zasáhnou přívalové srážky, bude rychle odtékat voda z krajiny a déšť může zatopit níže položená místa a prudce rozvodnit suchá koryta a menší toky. Jejich hladiny dosáhnou prvního a druhého povodňového stupně, krátkodobě i třetího stupně," doplnili meteorologové.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V pátek dorazí velmi silné bouřky, hrozí vydatné přívalové deště
•Víkend bude zpočátku deštivý, v neděli bude jasno a vrátí se tropické teploty
•Lidé už mohou hlasovat v anketě o Strom roku 2022
Další články
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti
Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika …
AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník!
Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník …
SPORT
Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad
Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně …
AKTUÁLNĚ
Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl
Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí …
ŠKOLSTVÍ
Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů
V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR




