22. 9. svátek má Darina

Město žádá peníze na záchytku od okolních obcí, stěhování na ZÚNZ stále není jisté

19. srpna 2014   (10:38)
Město žádá peníze na záchytku od okolních obcí, stěhování na ZÚNZ stále není jisté

Jednání o přesunu záchytné stanice stále nejsou uzavřena.


Město Příbram i letos požádá okolní města a obce o příspěvek na chod záchytné stanice. Tu totiž zdaleka nevyužívají jen obyvatelé Příbrami. Pokud oslovené město (obec) bude mít ročně na příbramské záchytce do 5 osob, bude požádáno o příspěvek 5 tisíc korun. Pokud to bude ročně nad 6 osob, pak žádaný příspěvek bude 10 tisíc korun. Jak přiznává místostarosta Václav Černý (ODS), příspěvky jsou dobrovolné a ne všichni je poskytnou.

Tyto žádosti se odesílají každý rok. I když se letos příspěvek od Středočeského kraje navýšil na 1,3 milionu korun, rozpočet záchytné stanice tato částka ještě nepokryje.

Jednání o přemístění na ZÚNZ zatím nejsou uzavřená

Již v minulosti jsme vás informovali, že město jedná s Oblastní nemocnicí Příbram o přesunutí záchytné stanice do suterénu budovy H na ZÚNZu. Záchytné stanici by zde byly k dispozici přibližně 3 až 4 místnosti. O přesunutí ale se stále jedná.

„Dle současné legislativy, která je v platnosti cca 2 roky, jsou záchytné stanice poskytovateli zdravotních služeb. Nemocnice  pro zřizovatele záchytné stanice v Příbrami zajišťuje tyto služby ve smyslu klinických a laboratorních vyšetření již nyní. V této spolupráci je nemocnice samozřejmě připravena pokračovat i nadále,“ uvedla tisková mluvčí příbramské nemocnice Monika Schindlová. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli Za skauty se postavily stovky místních, a tak město od prodeje Papežanky, kde se skauti léta scházeli, nakonec ustoupilo 22. září 2019   (07:16) Už jste u nás viděli houbu z Nového Zélandu? V Brdech roste Už jste u nás viděli houbu z Nového Zélandu? V Brdech roste Květnatec Archerův připomíná spíše exotickou květinu 21. září 2019   (18:50) Hasiči zlikvidovali požár odstaveného vozidla Hasiči zlikvidovali požár odstaveného vozidla Operační důstojník vyslal tři jednotky hasičů 21. září 2019   (15:55) Požár stavebních buněk zaměstnal hasiče Požár stavebních buněk zaměstnal hasiče Na místo vyjelo několik hasičských vozidel 21. září 2019   (13:53) V Bohutíně se našel kříženec labradora V Bohutíně se našel kříženec labradora Pes sice má registrovaný čip, který měl kontaktovat majitele, ale bohužel bez úspěchu. Majitel se zatím nedostavil 21. září 2019   (13:30) Po konzumaci kuřecího masa měl zdravotní potíže, v restauraci se údajně nevaří Po konzumaci kuřecího masa měl zdravotní potíže, v restauraci se údajně nevaří V chladících zařízeních byly uloženy potraviny, které dle sdělení byly určeny výhradně pro potřeby provozovatele restaurace. 21. září 2019   (10:52) Zloději se zaměřili na poštovní auta Zloději se zaměřili na poštovní auta Případem krádeže věcí z poštovních vozů se zabývá příbramská policie. 21. září 2019   (09:50) Příbramský tenisový klub Roja nedostal dotaci, přesto děti o vánoční turnaj nepřijdou Příbramský tenisový klub Roja nedostal dotaci, přesto děti o vánoční turnaj nepřijdou Klub žádal o dotaci opakovaně. Poprvé získal 8 tisíc korun, podruhé už nic 21. září 2019   (07:40) Víkend přinese sportovní klání i další zajímavé akce Víkend přinese sportovní klání i další zajímavé akce Tradiční burza nerostů, která se měla o víkendu konat, byla zrušena. 20. září 2019   (20:01) Při dopravní nehodě v Příbrami došlo ke zranění dvou osob Při dopravní nehodě v Příbrami došlo ke zranění dvou osob Policisté uzavřeli Žežickou ulici 20. září 2019   (16:25)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz