26. 5. svátek má Filip

Město žádá peníze na záchytku od okolních obcí, stěhování na ZÚNZ stále není jisté

19. srpna 2014   (10:38)
Město žádá peníze na záchytku od okolních obcí, stěhování na ZÚNZ stále není jisté

Jednání o přesunu záchytné stanice stále nejsou uzavřena.


Město Příbram i letos požádá okolní města a obce o příspěvek na chod záchytné stanice. Tu totiž zdaleka nevyužívají jen obyvatelé Příbrami. Pokud oslovené město (obec) bude mít ročně na příbramské záchytce do 5 osob, bude požádáno o příspěvek 5 tisíc korun. Pokud to bude ročně nad 6 osob, pak žádaný příspěvek bude 10 tisíc korun. Jak přiznává místostarosta Václav Černý (ODS), příspěvky jsou dobrovolné a ne všichni je poskytnou.

Tyto žádosti se odesílají každý rok. I když se letos příspěvek od Středočeského kraje navýšil na 1,3 milionu korun, rozpočet záchytné stanice tato částka ještě nepokryje.

Jednání o přemístění na ZÚNZ zatím nejsou uzavřená

Již v minulosti jsme vás informovali, že město jedná s Oblastní nemocnicí Příbram o přesunutí záchytné stanice do suterénu budovy H na ZÚNZu. Záchytné stanici by zde byly k dispozici přibližně 3 až 4 místnosti. O přesunutí ale se stále jedná.

„Dle současné legislativy, která je v platnosti cca 2 roky, jsou záchytné stanice poskytovateli zdravotních služeb. Nemocnice  pro zřizovatele záchytné stanice v Příbrami zajišťuje tyto služby ve smyslu klinických a laboratorních vyšetření již nyní. V této spolupráci je nemocnice samozřejmě připravena pokračovat i nadále,“ uvedla tisková mluvčí příbramské nemocnice Monika Schindlová. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00) Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08) Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz