19. 1. svátek má Doubravka
Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín

21. prosince 2019   (17:06)
Dalších 11 fotografií v galeriiMaminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín

„Velkou inspirací jsou nám naše děti samotné, ale líbí se nám i prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky,“ říká Eva Bahenská, jedna ze zakladatelek Rodinného centra Třemšínek


V Rožmitále pod Třemšínem bylo ve čtvrtek 19. prosince slavnostně otevřeno nové rodinné centrum Třemšínek. Sídlí v přízemí místní speciální školy a jeho vybudování trvalo bezmála deset měsíců. Na jeho začátku stály dvě maminky, které se chtěly s ostatními scházet i po zániku místního centra Rozmarýnek. Zároveň chtěly dát i ostatním maminkám šanci dostat se ze sociální izolace, se kterou se mladé maminky na rodičovské dovolené často potýkají.
 
„Na začátku jsem byla já a Monika a během chvíle se přidaly další úžasné ženské. Najednou se vše začalo hýbat a každá překážka se překonala. Vidím, že lidé mají zájem a pomáhají rádi, aniž by očekávali ovace,“ říká Eva Bahenská, jedna ze zakladatelek rodinného centra.
 
Eva Bahenská spolu s Monikou Punčochářovou vypracovaly projekt, podaly žádost o zapsání do spolkového rejstříku a po nocích psaly žádosti o dotace. Ve svém volném čase postupně začaly připravovat nové prostory, sháněly hračky a nábytek. Rodinnému centru věnovaly každou svou volnou vteřinu.
 
„Plánujeme spoustu akcí a zajímavých programů. Velkou inspirací jsou nám naše děti samotné, ale líbí se nám i prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky,“ dodala Eva.
 
Hlavním sponzorem rodinného centra je Město Rožmitál pod Třemšínem. Našla se však i spousta dobrých lidí, kteří centrum podpořili nejen materiálně a finančně, ale ti tím, že přidali ruku k dílu a pomohli při úklidu či montáži nábytku. Samotný chod centra zajišťují Eva s Monikou v rámci dobrovolnosti, bez nároku na finanční odměnu. Obě se shodly na tom, že nejtěžší bylo najít čas a skloubit práci s rodinou.
 
Třemšínek bude od ledna otevřen každý den od 8:30 - 11:30 hodin. V případě, že se objeví ještě další maminky s chutí podílet se na chodu rodinného centra, bude se uvažovat i o odpoledním provozu.

Fotogalerie

Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín () Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (1) Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (2) Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (3) Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (4) Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (5) Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (6) Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (7) Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (8) Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (9) Maminky založily rodinné centrum. Pojmenovaly ho po vrchu Třemšín (10)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava Ritschlová, foto RC TřemšínekDalší články

Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09)


Související články

Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Nenech to být. Aplikaci proti šikaně využívají i děti na Příbramsku Do projektu je v tuto chvíli přihlášeno 22 příbramských škol, ze kterých bylo doposud dětmi nahlášeno 54 případů šikany 15. ledna 2020   (16:10) Do základních škol míří profesionální trenéři, budou učit děti sportovat Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku k pohybu. Po několika měsících přípravných prací nastává doba, kdy projekt bude spuštěn na všech příbramských školách. 15. ledna 2020   (06:08) Naučné stezky, farmářské trhy, příměstské tábory. Místní akční skupiny zlepšují život na venkově Místní akční skupina Podbrdsko na jaře vyhlásí dotaci ve výši zhruba 7 milionů korun na podporu a rozvoj obcí a spolků v regionu 3. ledna 2020   (06:00) Seerius spojuje světy. Ukazuje dětem, že každý člověk je výjimečný. I ten, který se liší Projekt neziskové organizace Seerius je zaměřený na osvětu v mateřských a základních školách. Přibližuje dětem svět lidí s různým znevýhodněním a aktivně tak přispívá k tomu, aby se děti se speciálními potřebami ve škole cítily dobře 28. prosince 2019   (12:55)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz