Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí v pátek zimní sezonu
14. prosince 2022 (16:01)
foto: Michal Netolický/PR/Monínec
Díky mrazivému počasí bude pro lyžaře připravena celá hlavní sjezdovka dlouhá 1,2 kilometru.
Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí v pátek zimní sezonu, jako obvykle večerním lyžováním od 18:00 do 21:00. Díky mrazivému počasí bude pro lyžaře připravena celá hlavní sjezdovka dlouhá 1,2 kilometru. V provozu tak bude kromě kotvy obsluhující horní část hlavní sjezdovky i lanová dráha. Od 23. prosince budou moci lyžaři jezdit i na kratší hotelové sjezdovce, která měří 170 metrů, informovala dnes mluvčí areálu Petra Martínková.
V prvních dnech bude středisko otevřeno pro večerní lyžování standardně od pondělí do neděle s výjimkou Štědrého dne. S denním lyžováním se počítá vždy od pátku do neděle od 9:00 do 16:00. Lyžování si budou návštěvníci moci užít i na Štědrý den, kdy bude vlek v provozu od 9:00 do 12:00. Od 25. prosince bude možné opět využít jak denní, tak i noční lyžování.
Letošní novinkou na Monínci je věrnostní program Gopass, který zcela nahradí současné skipasy a návštěvníkům má přinést flexibilní ceny. Celodenní lyžování by tak mělo vyjít pro návštěvníky výhodněji, než kdyby si pořídili celodenní jízdenku na pokladně. "Ceny za skipasy zakoupené na www.gopass.travel jsou dynamické, návštěvníci si tak mohou naplánovat lyžování podle svých priorit. Velkou výhodou je možnost najít si pro návštěvu našeho areálu skipasy na konkrétní dny, kdy bude cena nejnižší," řekl spolumajitel areálu Jaroslav Krejčí.
Už dříve uvedl, že kvůli zvýšení nákladů na energie středisko zdraží o deset až 15 procent. V rámci plovoucí ceny, kdy si lidé budou moci dopředu zvolit termín, by se ale mohlo lyžovat i levněji než loni. Celodenní lyžování o víkendu vyšlo minulý rok na Monínci na 735 korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbramští hokejisté napekli cukroví pro pacienty v nemocnici
•Punč i knižní dárky nabídne adventní akce v knihovně
•Lvi Praha se na vítězství 3:1 nad příbramskými Kocoury pořádně nadřeli
Další články
Vánoční bowling plný radosti: rybářský kroužek z Rožmitálu uzavřel rok ve velkém stylu
Vánoční atmosféra a konec roku pohltil i rybářský kroužek Českého rybářského svazu, …
Na sváteční stůl patří i houbový kuba z vánoční houby
Vánoční svátky nejsou jen o cukroví a smaženém kaprovi. K místním tradicím patří také …
Vánoce
Nová kavárna v Drakovně doplní úpravy Jiráskových sadů
V budově Drakovny (dům čp. 117), v prostorách, které mají obyvatelé nejen Příbrami …
Nepřehlédněte
Na Štěpána rodina i tradice. Druhý svátek vánoční připomíná prvního mučedníka i koledy
Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského …
Vánoce
Herectví je pro mě úlet a únik z reality, říká Taťjana Medvecká
Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, držitelka Českého lva, Ceny Františka Filipovského …
ROZHOVOR
Předvánoční návštěva v Domově seniorů v Rožmitále
Ke konci roku již tradičně navštívili radní Centrum Rožmitál pod Třemšínem - Domov …
Lidl testuje pojízdný obchod. V Maďarsku objíždí vesnice, v Česku zatím ne
Lidl Maďarsko spustil v říjnu pilotní projekt mobilního obchodu. Upravený autobus s …
Zajímavosti
Odkud se vzal vánoční stromeček? Příběh jednoho symbolu
Vánoční stromeček je dnes jedním z nejvýraznějších symbolů Vánoc. Rozsvítí domovy, …
Vánoce
Hasiči měli na Štědrý den napilno. Požárů bylo nejvíc za posledních pět let
Štědrý den letos rozhodně neproběhl v poklidné atmosféře, jak by si mnozí přáli. …
FOTO
Štědrodenním dopolednem v Dobříši opět zněla lidová hudba
Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů už osmnáct let přináší radost …




