20. 1. svátek má Ilona

Lucie Chlebnová: O zlato budeme letos bojovat v Praze a bude to strašný boj

ROZHOVOR
29. září 2014   (13:50)
Další fotografie v galeriiLucie Chlebnová: O zlato budeme letos bojovat v Praze a bude to strašný boj

Do závodu mistrovství světa zbývá závodnicím přibližně jeden měsíc.


Trenérky a zároveň závodnice Lucie Chlebnové jsme se zeptali na to, co čeká týmy sportovního klubu Oxygen do konce letošní sezony. Prozradila nám například to, že mistrovství světa ve step aerobiku se letos bude konat v Praze a že k cestě za medailí budou potřebovat podporu fanoušků.

Skončila letní pauza, jak se od té doby daří závodním oddílům?
Teď na konci září se konaly první závody. Vyjely nám hned tři stepařské (step aerobik) týmy a dvě holčičky, které trénují sportovní aerobik jako jednotlivkyně. A ty měly obrovský úspěch, protože v konkurenci více než 20 holčiček získaly čtvrté míst. Stepaři získali všichni zlato. Zmínila bych hlavně jeden kadetský tým, který se stal skokanem roku. Na jaře byl na závodech mezi posledními a teď vybojoval zlato, což byl obrovský úspěch.

Co týmy čeká ještě do konce roku?
Teď se připravujeme na mistrovství republiky, které se koná tento týden v Ostravě. Tam vyrážejí tři týmy z Oxygenu. Kadeti, junioři a senioři. Ve všech kategoriích čekáme velké úspěchy (smích). Všichni mají šance na medaile i zlato, ale konkurence bude velká.

Ty pojedeš jenom v roli trenérky, nebo se budeš aktivně účastnit?
Já se právě budu i aktivně účastnit (smích). Na jaře jsem naskočila k seniorskému týmu, takže s ním musím dotáhnout sezonu. To znamená, že se zúčastním republiky a mistrovství světa. A bude to nářez.

Kdy a kde bude mistrovství světa?
Bude to na konci října v Praze. Takže se můžete přijet podívat a podpořit nás. Bude to strašný boj. Jedou tam dva týmy - junioři a senioři. Největší konkurencí bude zase tým z Ruska.

Mistrovství Evropy nedopadlo podle vašich představ. Bylo to asi způsobené i tím, že jsi naskočila do rozjetého vlaku. Myslíš, že už jste to společně s holkami vypilovaly?
Já si myslím, že ano. Evropa byla těžká i v tom, aby se na ten závod vyjelo. Já jsem na to nacvičení měla tři týdny a myslím, že jsme to tam v daných podmínkách lépe odcvičit nemohly. Nebyl čas na pilování choreografie, protože jsem se to musela já od začátku učit. Choreografii jsme teď skoro celou předělaly. S holkami hodně tvrdě trénujeme. Strašně bychom chtěly nějakou medaili, ale konkurence je veliká. Ale je to daleko lepší, už jsme se secvičily a já snad nebudu tak vynervovaná.

Stačila sis ty a tým taky přes léto užít sluníčka?
To určitě, červenec je úplně volný a lehký trénink začíná až v srpnu. Soustředění je až od půlky srpna. Dovolený určitě proběhly, takže odpočinek holky měly taky.

Fotogalerie

Lucie Chlebnová: O zlato budeme letos bojovat v Praze a bude to strašný boj ()
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: archiv Lucie Chlebnové

autor: MJDalší články

Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá 20. ledna 2020   (19:15) Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz