vývoj COVID-19
5. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 5
Březnice 13
Bukovany 1
Čenkov 1
Chraštice 1
Čím 1
Dlouhá Lhota 1
Dobříš 57
Dolní Hbity 2
Drahenice 2
Drahlín 1
Dubenec 1
Dubno 1
Hluboš 2
Hlubyně 1
Hvožďany 1
Jablonná 3
Jince 15
Kamýk n. V. 1
Klučenice 6
Kosova H. 3
Kotenčice 1
Kozárovice 2
Krásná H. 7
Láz 1
Lešetice 1
Lhota u Pb 1
M. Hraštice 2
Milín 8
Nalžovice 2
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 2
Nová Ves p. P. 6
Nový Knín 10
Obecnice 16
Obořiště 8
Osečany 3
Ostrov 1
Ouběnice 1
Petrovice 5
Pičín 1
Příbram 128
Rožmitál p. T. 13
Rybníky 5
Sedlčany 25
Sedlec-Prč. 10
Stará Huť 3
Třebsko 1
Trhové Dušníky 2
Velká Lečice 1
Věšín 1
Višňová 9
Voznice 1
Vranovice 1
Vševily 1
Vys. Chlumec 2
Vysoká u Pb 1
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování180
Přiřazený termín / týden949
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování126
Přiřazený termín / týden2698
Lišáka Větrníka připravili o rodinu myslivci, Eliška se stala nepohodlnou

4. července 2020   (09:16)
Lišáka Větrníka připravili o rodinu myslivci, Eliška se stala nepohodlnou
foto: pribram.cz

Větrník byl vytažen přímo z nory a jeho rodina se stala během chvíle minulostí. Naživu zůstal jen on.


Vzhledem k tomu, že péče o přírodu a bezbranné živočichy je ušlechtilá věc, rozhodli jsme se věnovat prostor na našem webu obyvatelům Ochrany fauny ČR. Jejich adopcí přispějete především na chod stanice a záchranu dalších živočichů.

Každý zdejší klient má svůj, leckdy dojemný, příběh. Dnes jsme vybrali příběh dvojice lišek, které spolu sdílejí náhradní domov. „Lišák Větrník se k nám dostal jako úplně malé mládě, které ještě nebylo schopno přijímat tuhou potravu, natož si něco ulovit. Ačkoli máme mezi myslivci mnoho přátel, stále ještě existují tací, co nectí žádná pravidla. Větrník byl vytažen přímo z nory a jeho rodina se stala během chvíle minulostí. Naživu zůstal jen on. Štěstím v neštěstí bylo, že se pánové po této hromadné popravě šli posílit do restaurace a lišče dali pohlídat paní hostinské. Ta si vyslechla, co s liščetem zamýšlí a byla zděšena natolik, že situaci vzala do vlastních rukou. Myslivcům oznámila, že lišče uteklo a zavolala do záchranné stanice, čímž ho zachránila před dlouhodobým týráním. Mělo být použito k výcviku loveckých psů v norování,“ vypráví ošetřovatel z Ochrany fauny.
Mládě tak vyrůstalo s lidmi a zcela se ochočilo. Taková liška již nemůže být nikdy vypuštěna na svobodu, neboť by vyhledávala společnost lidí a pravděpodobně by ji brzy někdo vyhodnotil jako nebezpečnou. Prvním adoptivním rodičem lišáka byla mateřská školka z Větrníku v Dobříši, a tak získal své jméno. V zajetí nebyl příliš šťastný až do příchodu lišky Elišky. „Eliška byla úplně ochočená záměrně, majitel si ji pořídil jako mazlíčka. Když přišla do puberty a začala podlézat plot k sousedům na lov slepic, byl tím zaskočen a chtěl se jí zbavit. I když lišky dokáží být vůči majiteli tak vřelé jako psi, tak mají stále pudy šelem…“ osvětluje ošetřovatel.
Obě lišky tak musí žít doživotně v zajetí. Ačkoli jsou úplně zdravé, nemohou se vrátit zpět do přírody. Na péči o ně a záchranu dalších zvířat můžete přispět darem nebo si zvíře adoptovat, více informací získáte na webových stránkách Ochrany fauny ČR.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příští týden začne registrace k očkování pro lidi od 45 let Příští týden začne registrace k očkování pro lidi od 45 let Cílem je nejpozději 1. června otevřít kategorii 16–39. Vznik a budování skanzenu ve Vysokém Chlumci mapuje nová expozice Vznik a budování skanzenu ve Vysokém Chlumci mapuje nová expozice Výstavu v Městském muzeu Sedlčany bude možné navštívit až do 13. června. Vstupné je … Během epidemie většina lidí zlepšila osobní hygienu Během epidemie většina lidí zlepšila osobní hygienu Osvětu ohledně čistoty rukou si vyslechlo hned několik desítek pacientů příbramské … V Březnici vystavují fotografie hobojisty Viléma Veverky V Březnici vystavují fotografie hobojisty Viléma Veverky Výstavu zakončí 26. června na nádvoří bývalé jezuitské koleje koncert hudebního tělesa … Příbram podle komise rozhodčích neměla proti Budějovicím kopat penaltu Příbram podle komise rozhodčích neměla proti Budějovicím kopat penaltu Fotbalisté Příbrami prohráli ve 30. kole první ligy s Českými Budějovicemi 0:1. Zápas … Na výjezdu z Příbrami havarovala tři auta, nikdo se nezranil Na výjezdu z Příbrami havarovala tři auta, nikdo se nezranil Pravděpodobná příčina střetu je nedání přednosti v jízdě. K očkování proti covidu-19 se mohou hlásit lidé ve věku 50 až 54 let K očkování proti covidu-19 se mohou hlásit lidé ve věku 50 až 54 let Od poloviny ledna se očkují nejstarší senioři nad 70 let, postupně se od začátku … Příbramská nemocnice naočkovala téměř 29 tisíc lidí, silnější reakce měly jen jednotky z nich Příbramská nemocnice naočkovala téměř 29 tisíc lidí, silnější reakce měly jen jednotky z nich Obě očkovací místa jsou vybavena i pro případ, že by u někoho nastala alergická … Počet pokusů o získání řidičského průkazu bude omezený Počet pokusů o získání řidičského průkazu bude omezený Pokud žadatel o řidičský průkaz u některé části zkoušky neuspěje, bude ji moci podle …
Policie pátrá po sedmnáctileté dívce, která se nevrátila do diagnostického ústavu Policie pátrá po sedmnáctileté dívce, která se nevrátila do diagnostického ústavu Dívka v minulosti pohřešována nikdy nebyla.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz