24. 4. svátek má Jiří

Lidé volají na teplárnu, že jim stačí v bytech 18 stupňů. Regulovat teplotu si musíte sami, vysvětluje

16. září 2022   (10:51)
Lidé volají na teplárnu, že jim stačí v bytech 18 stupňů. Regulovat teplotu si musíte sami, vysvětluje
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V silách teplárny není ovlivnit teplotu v jednotlivých bytech a místnostech, ale je to na každém obyvateli, na kolik stupňů chce vytápět.


Vzhledem k růstu cen vytápění plynem i elektřinou vzniká i mezi zákazníky Energo Příbram a.s. (provozovatel příbramské teplárny) „panika“, množí se požadavky a dotazy ohledně teploty v bytech. Podle mluvčí teplárny Radky Maurové je velmi časté, že volá zákazník s požadavkem, že mu stačí například 18 °C. „Na základě těchto dotazů bychom rádi obyvatele Příbrami připojené k našemu centrálnímu zdroji chtěli ubezpečit, že oproti loňské topné sezoně a obecnému růstu cen na trhu, se ceny tepla ze společnosti Energo Příbram zvýšily pouze velmi mírně, a to o 20 %. Zároveň bychom rádi vysvětlili mechanismus, kterým od nás teplo do vašich domovů proudí,“ vysvětluje Maurová.

Centrální zdroj podle Maurové dodává horkovodním rozvodem horkou vodu (90 až 120 °C) do výměníkových stanic (VS) a do domovních předávacích stanic (DPS). Ve VS a DPS je z horké vody vyrobena voda teplá, která je rozvedena do jednotlivých domů a následně do radiátorů.
„V jednotlivých bytech lze regulovat teplotu pouze termoregulačními ventily, které obsluhuje obyvatel bytu a sám si udržuje přijatelný tepelný komfort. Když je dosaženo nastavené teploty, radiátor je ventilem uzavřen a přestává topit. Proces není skokový, ventil se uzavírá plynule až do nuly. Do tohoto koncového řízení nemůže Energo Příbram žádným způsobem zasáhnout,“ upozorňuje Maurová s tím, že vyúčtování spotřeby tepla pro jednotlivé byty a společné prostory SVJ provádí většinou obstaravatelská kancelář 1x ročně na základě fakturace, kterou provádí každý měsíc Energo Příbram. Rozdělení spotřeb na byty a společné prostory se provádí podle poměrových měřidel, která jsou přímo na radiátorech.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete … Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském … Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným … AKTUÁLNĚ Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na … TIP NA VÝLET Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz