19. 1. svátek má Doubravka
Lidé bez domova pomáhají v Dobříši s úklidem města

21. prosince 2019   (07:56)
Lidé bez domova pomáhají v Dobříši s úklidem města

„Prozatím jde o hrabání a pytlování spadaného listí v prostoru Husova parčíku, se zástupci města jsme však již vyjednali úklid na hřbitově a úklid sněhu,“ uvedla Eva Lenhartová, koordinátorka projektu Svět dobrých lidí


Svět dobrých lidí. Tak se jmenuje nezisková organizace, která se v Dobříši stará o lidi bez přístřeší. S příchodem chladnějšího počasí začali lidem bez domova přímo v Husově parčíku podávat teplé jídlo, čaj a oblečení. Rozdávají i hygienické potřeby. Od začátku listopadu se jim dokonce podařilo dvě osoby zaměstnat.
 
„Jedná se o nekolizní zaměstnání, to znamená, že lidé mohou zůstat v evidenci na úřadě práce, nepřijdou tak o pojištění a možnost získat stálou práci. Takto jsou zaměstnány dvě osoby bez přístřeší, a to na čtyři hodiny týdně. Uvidíme do budoucna, zda se podaří úvazek navýšit ," uvedla koordinátorka projektu Eva Lenhartová.

„Prozatím jde o hrabání a pytlování spadaného listí v prostoru Husova parčíku, se zástupci města a firmou Dokas jsme však již vyjednali úklid sněhu a na hřbitově,“ dodala.

Na Dobříši se v tuto chvíli pohybují dvě až tři osoby bez přístřeší. Kolují různě po Dobříši, nocují venku, v nedostavěných budovách. Kromě teplého jídla dostávají i teplé oblečení, obdrželi rovněž spací pytle. Jednoho z nich omrzliny připravily o několik prstů na nohou, navíc má každou nohu jinak velkou. Ještě před měsícem chodil v sandálech. 
 
Další dobrovolnická akce proběhne den před Vánoci. Kromě potravin a hygienických potřeb, které dostávají pravidelně, obdrží osoby bez domova navíc i několik „svátečních“ pochutin, jako třeba salám či vánočku. 

Aktivity Světa dobrých lidí se konají pod záštitou Místní akční skupiny Brdy-Vltava, ve spolupráci s Farní charitou Starý Knín.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava Ritschlová, foto Svět dobrých lidíDalší články

Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz