28. 2. svátek má Lumír

Letošní sezonu si středočeská lyžařská střediska chválí

27. ledna 2017   (15:35)
Letošní sezonu si středočeská lyžařská střediska chválí
foto: pribram.cz

O víkendu budou panovat ideální lyžařské podmínky.



Provozovatelé středočeských lyžařských středisek si letošní zimu pochvalují. Na svazích leží přes metr sněhu a návštěvnost je vysoká, zejména o víkendech. Po několika mrazivých víkendech ale zájem lyžařů lehce opadá, shodují se provozovatelé.

"Podmínky jsou ideální, máme 130 až 140 centimetrů sněhu. Oproti prvním mrazivým týdnům je ale znát, že návštěvnost je mírně nižší," řekl dnes ČTK provozovatel skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku Jaroslav Krejčí.

Nižší návštěvnost potvrzuje i provozovatel skiareálu Chotouň v Jílovém u Prahy Jan Němeček. "Nepatrně nižší návštěvnost je, ale už není rozdíl, jestli u vleku stojíte 25 nebo 17 minut. O víkendech máme pořád návštěvnost nad hranicí kapacity," řekl ČTK Němeček.

Perfektní podmínky pro lyžování má i Šibeniční vrch v Mnichovicích u Prahy. "Máme přes metr sněhu, dneska tu zatím bylo asi 300 lidí. O víkendu bude návštěvnost opět obrovská," řekl provozovatel areálu Jan Zenkl.

Dobré podmínky má i lyžařské středisko Kvasejovice na Příbramsku. V provozu jsou oba svahy, skiareál navíc zavedl novinku. "Naše lyžařská škola je k dispozici nově i pro samouky. Dítě s dospělým doprovodem zaplatí za lyžařskou školu bez instruktora 200 korun, tedy polovinu oproti kurzu s instruktorem," řekl ČTK provozovatel areálu Petr Kroužil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: bns kš








Další články

Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz