2. 8. svátek má Gustav
Lékaři v příbramské nemocnici vyoperovali rekordně velký nádor, vážil přes 6 a půl kilogramu

Nejčtenější
19. července 2021   (06:31)
Lékaři v příbramské nemocnici vyoperovali rekordně velký nádor, vážil přes 6 a půl kilogramu
foto: Oblastní nemocnice Příbram/se souhlasem

Upozorňujeme, že fotografie uvnitř článku nemusí být vhodné pro děti a slabší povahy.


Vlna koronaviru poněkud zastínila raritní výkon, který proběhl v příbramské nemocnici. Pacientce zde urologové ve spolupráci s chirurgy vyoperovali nádor, který vážil více než 6,5 kilogramu. Nádor prakticky vyplňoval veškerý prostor dutiny břišní, kde výrazně utlačoval střevní kličky i ostatní nitrobřišní orgány.

 „Vůbec nebylo jisté, zda-li nádor bude možné odoperovat. Pacientka si byla všech rizik vědoma, přesto si nesmírně přála zákrok podstoupit a zbavit se neobvykle objemného nádoru. Operace trvala přes dvě hodiny a nádor se nakonec podařilo kompletně odstranit,“ popsal primář urologického oddělení MUDr. Pavel Hanek.
Podle něho bylo velkým rizikem především to, že nádor prorůstal velmi těsně k velkým cévám, proto při jeho odstranění hrozilo silné krvácení. Navzdory těmto nepříznivým anatomickým poměrům proběhl výkon s minimální krevní ztrátou. Vzhledem k tomu, že agresivní nádor vyrůstal z tkání přilehajících k ledvině, musela být i ta odstraněna. Druhá ledvina je nepostižená a pacientka může vést plnohodnotný život.
 „Paní se po výkonu velmi rychle zhojila. Dopadlo to nakonec nejlépe, jak mohlo,“ oddechl si primář Hanek. Jeho oddělení ročně odstraní několik stovek nádorů ledvin, močových měchýřů, prostaty, varlat a dalších. Takto velký nádor je raritní a jedná se o největší, který byl kdy v příbramské nemocnici vyoperován.
 „Paní se po výkonu velmi rychle zhojila. …
foto: Oblastní nemocnice Příbram/se souhlasem


foto: Oblastní nemocnice Příbram/se souhlasem

foto: Oblastní nemocnice Příbram/se souhlasem

foto: Oblastní nemocnice Příbram/se souhlasem


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz