Labutě opět sídlí na Nováku, hnízdo si postavily na ostrůvku
20. dubna 2021 (08:45)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na ostrůvku Nového rybníka se i letos zahnízdily labutě. Z důvodu bezpečí nejen labutí a jejich zatím nevylíhnutých mláďat, ale i samotných návštěvníků, je nyní lávka k ostrůvku dočasně uzavřena.
Společně s příchodem jara se na Novák vrací i labutí rodinka, která se v minulém roce stala jedním z nejsledovanějších párů v regionu. Letos si naštěstí pro vyvedení potomků vybrala samice klidnější místo, a to na ostrůvku. V roce 2019 hnízdila přímo u cesty.
Dnes ráno byla provedena demontáž prken z lávky, takže se na ostrůvek nedá dostat. „Věříme, že návštěvníci toto omezení, které potrvá zhruba do konce května, chápou a budou ho respektovat,“ uvádí Sportovní zařízení města Příbrami na webu.
Návštěvníci si často neuvědomují, že jejich chování může ublížit nejen zvířatům, ale i jim samotným. Labutě dokáží v případě ohrožení způsobit ošklivá zranění a případy napadení člověka v důsledku strachu o své mladé nejsou vzácností.
Labutě se sice zdají být mírumilovné, při ochraně hnízda se to ale může rychle změnit. Samci mohou vážit kolem 12 kilogramů a v případě ohrožení umí člověku způsobit bolestivé zranění.
Labutě se sice zdají být mírumilovné, při ochraně hnízda se to ale může rychle změnit. Samci mohou vážit kolem 12 kilogramů a v případě ohrožení umí člověku způsobit bolestivé zranění.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Oxygen zakončil sezonu vystoupením všech dětí v divadle
Sportovní klub Aerobic Oxygen Příbram uzavřel letošní sezonu slavnostním vystoupením …
Meteorologové potvrzují návrat zimy. Brdy mají šanci na bílé Vánoce
Zdá se, že předpověď meteorologů o návratu zimy na Vánoce se začíná plnit. V úterý …
Kapr ve vaně a na svobodě, vánoční zvyk s odvrácenou tváří
Vánoční kapr patří k nejznámějším českým symbolům. Nejde jen o štědrovečerní pokrm – v …
Příroda
Betlémské světlo přinese do Dobříše vánoční atmosféru
Tradiční Betlémské světlo, malý plamínek s velkým poselstvím, dorazí i letos do …
Vánoční přání z radnice
Adventní čas je obdobím, kdy se lidé zastavují, bilancují uplynulý rok a přejí si …
Vánoce
Bude sníh na Vánoce nebo ne? Víte ještě, jak vypadá zasněžená příroda?
Sociální sítě i některá média bývají v předvánočním období plná ‘zaručených‘ …
Gastro agent: Mia pizza – kebab
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
RE/MAX Nova: Nový vítr na realitním trhu v Příbrami
Na realitním trhu v Příbrami vznikla nová realitní kancelář RE/MAX Nova.
PR
Pavel Nový alias tatínek z komedie S tebou mě baví svět: Vánoční přání pro Příbram
Vánoce by nebyly kompletní bez komedie S tebou mě baví svět, kterou si každoročně …
Vánoce
Město Příbram zavedlo Tichou linku. Neslyšícím usnadní komunikaci s úředníky
Příbram nově nabízí službu Tichá linka, která umožňuje lidem se sluchovým nebo …






