vývoj COVID-19
25. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 9
Borotice 5
Bratkovice 1
Březnice 47
Buková u Pb 5
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 2
Chotilsko 7
Chrást 2
Čím 11
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 91
Dolní Hbity 8
Drahenice 2
Drahlín 13
Drásov 3
Drevníky 1
Dubenec 10
Dublovice 5
Dubno 4
Háje 8
Hluboš 2
Hlubyně 3
Horčápsko 1
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 6
Jesenice 8
Jince 11
Kamýk n. V. 7
Klučenice 6
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 4
Kotenčice 1
Koupě 1
Kozárovice 2
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 12
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 12
Nalžovice 5
Narysov 8
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 7
Nový Knín 15
Občov 4
Obecnice 15
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Petrovice 15
Pičín 9
Počaply 1
Podlesí 17
Příbram 307
Příčovy 5
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Sádek 3
Sedlčany 31
Sedlec-Prč. 34
Smolotely 5
Solenice 14
Stará Huť 11
Štětkovice 1
Svaté Pole 3
Svatý Jan 2
Tochovice 11
Třebsko 8
Trhové Dušníky 5
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 7
Voznice 4
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 4
Zduchovice 1

Kvůli koronaviru byly pro letošní rok zkráceny dotace

22. května 2020   (09:09)
Kvůli koronaviru byly pro letošní rok zkráceny dotace

Zastupitelé se v základních věcech většinou shodovali.


Deset bodů v programu zastupitelstva a zhruba 3 hodiny diskuzí a pozměňovacích návrhů trvalo, než byly projednány všechny dotační tituly na letošní rok. Většina z nich byla krácena stejným dílem v rámci svého odvětví, některé se pak řešily individuálně. Například podpora spolků, které se starají o kočky. Po téměř hodinové diskuzi bylo rozhodnuto, že dva tyto spolky si téměř rovným dílem rozdělí 98 tisíc a včelařský spolek získá nekrácených 14 tisíc. Další dotace v oblasti životního prostředí budou kráceny o 20 procent.
 

 „Veškeré peníze by se měly věnovat na kastraci. Ta je proplácena městem. Nejde o to se starat o bezprizorní kočky, ale i o to, aby ty kočky mizely z města,“ vyslovil svůj názor zastupitel Hauser (ANO). S ním ovšem nesouhlasila Jarmila Potůčková (KSČM), která je členkou jednoho z těchto spolků a tvrdí, že kočky jsou zubožené a bez další péče by se mohly stát přenašeči nemocí.
 
O 20 procent zkrátí dotace pro zdravotnictví a vrcholový sport, kde se pouze diskutovalo o podpoře pro fotbalovou akademii 1. FK Příbram, která je poslední roky v ziskovém hospodaření. Podle většiny zastupitelů to však není důvodem neposkytnutí dotace, protože ziskové bývá například i zemědělství a další dotované oblasti. Navíc není městskými penězi dotována organizace jako taková, ale činnost, kterou vykonává ve prospěch města a jeho občanů. V tomto případě sport dětských věkových skupin.
 
Bez jakéhokoliv krácení budou dobrovolní hasiči, naopak na nulu byly seškrtány dotace v oblasti Zahraniční a meziobecní spolupráce a památkové péče s výjimkou příspěvku na opravu vchodových dveří kostelu sv. Jakuba na náměstí TGM, kde zastupitelé schválili 69 tisíc korun.
 

Deset procent méně bude přiděleno na sociální oblast, kde se diskutovalo o podpoře SeniorPointu. Ta nakonec zůstala ve výši, kterou předložila rada města. Kultura se letos bude muset obejít bez 40 procent, výchova a vzdělávání byla snížena na polovinu, stejně jako kategorie reprezentant ČR.

U jednorázových sportovních akcí k paušálnímu krácení nedošlo z důvodu, že bylo komunikováno a řešeno individuálně se všemi žadateli o tom, jestli své akce stihnou v letošním roce uskutečnit a v jaké míře. Dle toho byla radou města již předložena adekvátně ponížená částka.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka









Další články

Couvne kraj od záměru sloučení příbramských gymnázií? Optimalizace středního školství je nutná, říká radní Vácha Couvne kraj od záměru sloučení příbramských gymnázií? Optimalizace středního školství je nutná, říká radní Vácha „Nepoměr spočívá ve velkém počtu míst na gymnáziích, čímž se deformuje přístup ke … Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Stavba dobříšského kina byla dokončena v roce 1951. Po sedmdesáti letech bylo … Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Podávat žádosti lze od letošního 1. dubna do 28. června 2024. Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pro další péči o pacienty, kteří mají po nákaze covidem-19 dlouhodobé následky, vzniká … Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Kriminální příběh z roku 1834 se odehrál v Březnici. Pachatelé a spolupachatelé … Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Nejvíce se na kriminalitě podílí majetková trestná činnost. Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Chystanými novinkami jsou výstava mapující stavbu svatohorských varhan a expozice o … Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Příbram venku v této ligové sezoně získala jen dva body a zůstává předposlední. Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Poptávka po respirátorech třídy FFP2 s nanovlákennou membránou byla ve středu, kdy se …
Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz