Květnové soboty ve znamení autokina
5. května 2020 (14:43)
foto: ehlová, DiS. tisková mluvčí
O řadu zajímavých akcí jsme v uplynulých týdnech přišli, a řada jich ještě zrušena bude. Právě z tohoto důvodu se město Příbram snaží svým občanům přinášet nové zážitky.
V příštím týdnu se pomalu začínají otevírat muzea, galerie, divadla i kina. V Příbrami si však již tuto, a poté všechny následující květnové soboty, budeme moci navíc užít autokino. „Díky našim příspěvkovým organizacím, jako je Městské kulturní centrum či Divadlo A. Dvořáka, jsme i v době jistého kulturního temna uplynulých týdnů, měli možnost si kulturu užívat. Městské kulturní centrum přinášelo pravidelné koncerty Živák do obýváků, divadelníci poskytli videozáznamy divadelních her, čtení pro děti či virtuální prohlídky divadla. Od příštího týdne se opět otevřou sály kin, divadel a galerií, a my přicházíme s určitým kulturním bonusem, kterým je projekt autokino. Věřím, že tento v Příbrami doposud nepoznaný projekt diváky potěší,“ uvádí ke kulturnímu dění starosta Jan Konvalinka.
V autokino s kapacitou 50 automobilů na jedno promítání se promění parkoviště pod Svatou Horou. Promítat se bude každou květnovou sobotu od 17 a 21 hodin s tím, že oba promítací časy v jeden den nabídnou stejný snímek. Děti si užijí svůj film 16. května od 14 hodin. „Promítat se bude na LED obrazovku a zvuk bude pouštěn přímo do autorádií jednotlivých vozů, což znamená, že nedojde k žádnému rušení nočního klidu. V automobilu mohou při jednom představení, tedy mimo představení pro děti, být maximálně dvě osoby a cena vstupenky za automobil je 200 korun a poplatky pro goout.cz,“ přibližuje provozní informace Vlastimil Ševr z Městského kulturního centra.
K ceně je třeba dodat informaci, že z každé prodané vstupenky bude 50 korun přeposláno na transparentní účet města Příbram. Vstupenky se budou prodávat na www.goout.cz, nezapomeňte si je tedy včas rezervovat.
Aby byl zážitek z autokina dokonalý, bude při promítání zajištěn také stánek s občerstvením, kdy objednávky budou divákům distribuovány přímo do automobilu.
Aby byl zážitek z autokina dokonalý, bude při promítání zajištěn také stánek s občerstvením, kdy objednávky budou divákům distribuovány přímo do automobilu.
foto: ehlová, DiS. tisková mluvčí
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
DiS. tisková mluvčí
DiS. tisková mluvčí
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času
Rok 2025 byl pro nemocniční dobrovolnictví v Oblastní nemocnici Příbram výjimečný. …
ROZHOVOR
Hovory M v D- klubu: nový cyklus inspirativních večerů odstartoval v lednu. Prvním hostem byl Vladimír Kořen
Příbramský D-klub vstupuje do nového roku s čerstvou energií. Od ledna zde odstartuje …
FOTOGALERIE
Proč je hladina Orlíku tak nízká? Povodí Vltavy vysvětluje: může za to sucho, ne opravy
Nízká hladina Orlíku v uplynulé sezóně vyvolala mezi lidmi spekulace, že se nádrž …
FOTOGALERIE
Podvodníci lákají na snadný přivýdělek sledováním videí
Internetoví podvodníci opět využívají lákavé nabídky „snadného výdělku“, tentokrát pod …
Technická práce, která má budoucnost. Silmet Technology hledá nové posily do týmu
Stabilní česká firma z Příbrami nabízí perspektivní práci pro servisní a montážní …
PR
Ve středních Čechách kvůli ledovce nejezdí část autobusů, potíže mají i vlaky
Ve středních Čechách v úterý ráno kvůli ledovce nejezdí velká část příměstských a …
Po mrazech přišla obleva a mrznoucí déšť vytváří ledovku
Česká republika se po několika mrazivých dnech dočkala výrazné změny počasí. Do …
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …




