10. 8. svátek má Vavřinec
Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu

15. října 2019   (14:32)
Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu

V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení.


V loňském roce to bylo na téma „blackout“ a letos 11. října na téma „evakuace osob“ se simulovaným výbuchem, následným požárem bytového domu a nezbytností poskytnout pomoc postiženým osobám.

Krizový štáb města je pracovním orgánem starosty, který je zároveň jeho předsedou. V souladu s předpisy o krizovém řízení předseda krizového štábu zabezpečuje součinnost orgánů veřejné správy a složek integrovaného záchranného systému, a to jak v rámci přípravy (cvičení) na řešení mimořádných událostí a krizových stavů, tak zejména při řešení reálného ohrožení životů, zdraví a majetků občanů ve svém teritoriu. Členy krizového štábu jsou představitelé vedení města, městského úřadu, tajemník krizového štábu, zástupci Hasičského záchranného sboru, Policie České republiky a Jednotky Sboru dobrovolných hasičů. Podle charakteru mimořádné události jsou k jednání přizváváni zástupci dalších odborů městského úřadu, případně dalších složek integrovaného záchranného systému.

V šest hodin byl nahlášen požár bytového domu, ve kterém se nacházelo zhruba padesát obyvatel. Zároveň byl k řešení situace svolán krizový štáb, který vedl starosta Jan Konvalinka. Přítomni byli členové vedení města, zástupci městského úřadu, městské policie a základních složek IZS. Zástupci jednotlivých složek postupně podávali hlášení o postupu likvidace požáru, evakuaci osob, zraněných osobách a jejich potřebách. Hlavním úkolem cvičení bylo prověřit možnosti města Příbram, jeho organizací a hasičského záchranného sboru pro evakuované, kteří zůstali bez přístřeší a neměli jiné možnosti, náhradní ubytování, stravování, zdravotnickou, případně finanční či další materiální pomoc,“ namodeloval situaci tajemník krizového štábu Emanuel Pavel.

Zástupci jednotlivých složek IZS podávali postupně své raporty. Díky technice byli členové krizového štábu spojeni na místo mimořádné události přímo s velitelem zásahu, od kterého se dozvěděli, jak likvidace požáru, ošetření zraněných a péče o všechny evakuované pokračuje.

Cvičení proběhlo bez závad, během několika desítek minut jsme měli přehled o celé situaci
a také o tom, jakým způsobem bude o osoby zasažené požárem postaráno,“
dodal Emanuel Pavel.

Obdobná cvičení mají za úkol zjistit postupy a možnosti, jak může město spolupracovat s hasiči, policisty, záchranáři a dalšími složkami a organizacemi, kde může oběti případných neštěstí ubytovat, kdo se postará o jejich ošacení a stravu… „Obdobného cvičení jsem
se účastnil poprvé. Doufám, že podobné situace jako byl tento modelový případ, kdy bylo v domě několik desítek osob, které musely být evakuovány, ošetřeny a následně převezeny
do náhradních ubytovacích prostor, nebudeme muset řešit v reálu. Pokud by něco obdobného nastalo, víme, že jednotky IZS jsou připraveny, stejně jako pracovníci jednotlivých odborů města,“
zhodnotil cvičení starosta města Jan Konvalinka.
V loňském roce to bylo na téma „blackout“ a …


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS. tisková mluvčí

autor: top

Další články

Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21) Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil K události došlo před šestnáctou hodinou asi padesát metrů od břehu. 8. srpna 2020   (17:29) Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Policisté Brodskou ulici v místě uzavřeli, byli připraveni uvolnit prostory pro případné využití výškové techniky. 8. srpna 2020   (16:57) Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Meteorologové doporučují omezit odpoledne zátěž a nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zvlášť v zaparkovaných autech. 8. srpna 2020   (13:34)
Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Příští týden budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů Celsia a jen zvolna budou klesat. 8. srpna 2020   (10:27)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz