11. 11. svátek má Martin

Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu

15. října 2019   (14:32)
Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu

V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení.


V loňském roce to bylo na téma „blackout“ a letos 11. října na téma „evakuace osob“ se simulovaným výbuchem, následným požárem bytového domu a nezbytností poskytnout pomoc postiženým osobám.

Krizový štáb města je pracovním orgánem starosty, který je zároveň jeho předsedou. V souladu s předpisy o krizovém řízení předseda krizového štábu zabezpečuje součinnost orgánů veřejné správy a složek integrovaného záchranného systému, a to jak v rámci přípravy (cvičení) na řešení mimořádných událostí a krizových stavů, tak zejména při řešení reálného ohrožení životů, zdraví a majetků občanů ve svém teritoriu. Členy krizového štábu jsou představitelé vedení města, městského úřadu, tajemník krizového štábu, zástupci Hasičského záchranného sboru, Policie České republiky a Jednotky Sboru dobrovolných hasičů. Podle charakteru mimořádné události jsou k jednání přizváváni zástupci dalších odborů městského úřadu, případně dalších složek integrovaného záchranného systému.

V šest hodin byl nahlášen požár bytového domu, ve kterém se nacházelo zhruba padesát obyvatel. Zároveň byl k řešení situace svolán krizový štáb, který vedl starosta Jan Konvalinka. Přítomni byli členové vedení města, zástupci městského úřadu, městské policie a základních složek IZS. Zástupci jednotlivých složek postupně podávali hlášení o postupu likvidace požáru, evakuaci osob, zraněných osobách a jejich potřebách. Hlavním úkolem cvičení bylo prověřit možnosti města Příbram, jeho organizací a hasičského záchranného sboru pro evakuované, kteří zůstali bez přístřeší a neměli jiné možnosti, náhradní ubytování, stravování, zdravotnickou, případně finanční či další materiální pomoc,“ namodeloval situaci tajemník krizového štábu Emanuel Pavel.

Zástupci jednotlivých složek IZS podávali postupně své raporty. Díky technice byli členové krizového štábu spojeni na místo mimořádné události přímo s velitelem zásahu, od kterého se dozvěděli, jak likvidace požáru, ošetření zraněných a péče o všechny evakuované pokračuje.

Cvičení proběhlo bez závad, během několika desítek minut jsme měli přehled o celé situaci
a také o tom, jakým způsobem bude o osoby zasažené požárem postaráno,“
dodal Emanuel Pavel.

Obdobná cvičení mají za úkol zjistit postupy a možnosti, jak může město spolupracovat s hasiči, policisty, záchranáři a dalšími složkami a organizacemi, kde může oběti případných neštěstí ubytovat, kdo se postará o jejich ošacení a stravu… „Obdobného cvičení jsem
se účastnil poprvé. Doufám, že podobné situace jako byl tento modelový případ, kdy bylo v domě několik desítek osob, které musely být evakuovány, ošetřeny a následně převezeny
do náhradních ubytovacích prostor, nebudeme muset řešit v reálu. Pokud by něco obdobného nastalo, víme, že jednotky IZS jsou připraveny, stejně jako pracovníci jednotlivých odborů města,“
zhodnotil cvičení starosta města Jan Konvalinka.

V loňském roce to bylo na téma „blackout“ a …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS. tisková mluvčí

autor: topDalší články

Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků „Kdysi co řekl pan učitel, to platilo. Dnes se již žáci nebojí oponovat učiteli. Je však třeba zapracovat na tom, aby dokázali diskutovat slušně,“ říká Mgr. Roman Behún, ředitel Základní školy pod Svatou Horou 11. listopadu 2019   (17:57) Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Provoz rekreační chaty na Zadově vykazoval v loňském roce ztrátu zhruba 140 tisíc korun. O jejím prodeji však město neuvažuje 11. listopadu 2019   (15:29) Vyjel za svodidla a skončil na střeše Vyjel za svodidla a skončil na střeše Zraněného řidiče odvezla záchranná služba do nemocnice 11. listopadu 2019   (13:25) Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Každá panenka představuje jedno skutečné dítě, které bude proočkováno proti šesti smrtelným nemocem. Šilo se i v Sedlčanech a Rožmitále pod Třemšínem 11. listopadu 2019   (11:28) Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Schodek 135 milionů korun plánuje pokrýt z vlastních zdrojů, které jsou zhruba ve výši čtvrt miliardy. S návrhem rozpočtu již souhlasili městští radní, v prosinci ho ještě budou schvalovat zastupitelé 11. listopadu 2019   (08:53) Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Se svatým Martinem přichází podle tradice zima a sníh 11. listopadu 2019   (06:00) V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni Největší akcí, kterou Spolek Prokop Příbram připravuje v rámci projektu „S Permonem za dětmi a seniory“ je lampiónový průvod o svátku svatého Martina. 10. listopadu 2019   (16:59) Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Štěňata byla odhozena v křoví 10. listopadu 2019   (13:32) VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla V případě dopadení hrozí muži až tři roky ve vězení. 10. listopadu 2019   (12:45) Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Na Dobříšsku u řeky Vltavy policejní hlídky kontrolovaly chaty ze země, ze vzduchu i z vody. 10. listopadu 2019   (11:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz