24. 7. svátek má Kristýna

Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu

16. června 2019   (07:28)
Dalších 29 fotografií v galeriiKrálovna Johanka opět zavítala do Rožmitálu

Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí.


Už po sedmnácté si obyvatelé a návštěvníci Rožmitálu pod Třemšínem užili slavnost královny Johanky, druhé manželky Jiřího z Poděbrad. I přes spalující vedro si letos nenechalo akci ujít několik stovek návštěvníků, pro které byly připraveny trhy, středověká krčma i možnost prohlédnout si jinak uzavřený rožmitálský zámek.
 
Vrcholem celého dne byl jako vždy průvod královny Johanky zakončený bitvou o korunu v zahradě pod zámkem. Velkolepá podívaná se neobešla bez sličné Johanky, jejího manžela Jiřího z Poděbrad, oddílů zbrojnošů a rytířů i rozverného šaška. Samotná bitva plná měčů a výstřelů z děla ohromila nejednoho diváka.
 
Program poté pokračoval siláckou soutěží Rožmitálský Bivoj, koncertem v kostele sv. Jana Nepomuckého a večerním programem v Podbrdském muzeu.
 
Johanka se svým průvodem zavítá do Rožmitálu opět za rok.

Už po sedmnácté si obyvatelé a návštěvníci …

Fotogalerie

Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu () Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (1) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (2) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (3) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (4) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (5) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (6) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (7) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (8) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (9) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (10) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (11) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (12) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (13) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (14) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (15) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (16) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (17) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (18) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (19) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (20) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (21) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (22) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (23) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (24) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (25) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (26) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (27) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (28)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: ZPDalší články

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Nikdo nebyl zraněn 23. července 2019   (20:45) Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Agrese s přibývajícím vedrem u řidičů stoupá 23. července 2019   (20:21) Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Projekt spustila rada města Příbrami v říjnu loňského roku, dobříšští radní forenzní značení pro tento rok neschválili 23. července 2019   (17:22) Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Výstraha platí od dnešních 12 hodin 23. července 2019   (14:02) Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Jarní průtrž mračen vyplavila u Hořejší Obory větší množství potkanů. Město ve spolupráci s rybáři rychle zasáhlo. Kvůli potkanům se přistoupilo k plošné deratizaci 23. července 2019   (11:32) Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela na majákách pacienta! Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela na majákách pacienta! Neviděli jste tento incident? Policisté by rádi s řidičem mluvili 23. července 2019   (08:09) Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč „V nízkoprahovém centru je moc lidí, a to mi nevyhovuje. Proto jsem raději venku,“ říká jeden z mužů bez domova, kteří se včera v dopoledních hodinách pohybovali v blízkosti problémové autobusové zastávky 23. července 2019   (06:37) Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Oprava kruhového objezdu by měla být hotova do 31. července 2019, celková cena úprav byla podle projektové dokumentace vyčíslena na zhruba 130 tis. Kč 22. července 2019   (21:18) Policisté hledají svědky dopravní nehody Policisté hledají svědky dopravní nehody Řidič nákladního vozidla srazil cyklistu a ujel 22. července 2019   (17:10) Vyšší skoky, zahraniční hvězdy a spousta zážitků.  Highjump představuje kompletní program. SOUTĚŽ Vyšší skoky, zahraniční hvězdy a spousta zážitků. Highjump představuje kompletní program. SOUTĚŽ Co vše nabídne letošní ročník Highjump 2019? 22. července 2019   (15:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz