18. 9. svátek má Kryštof

Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu

16. června 2019   (07:28)
Dalších 29 fotografií v galeriiKrálovna Johanka opět zavítala do Rožmitálu

Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí.


Už po sedmnácté si obyvatelé a návštěvníci Rožmitálu pod Třemšínem užili slavnost královny Johanky, druhé manželky Jiřího z Poděbrad. I přes spalující vedro si letos nenechalo akci ujít několik stovek návštěvníků, pro které byly připraveny trhy, středověká krčma i možnost prohlédnout si jinak uzavřený rožmitálský zámek.
 
Vrcholem celého dne byl jako vždy průvod královny Johanky zakončený bitvou o korunu v zahradě pod zámkem. Velkolepá podívaná se neobešla bez sličné Johanky, jejího manžela Jiřího z Poděbrad, oddílů zbrojnošů a rytířů i rozverného šaška. Samotná bitva plná měčů a výstřelů z děla ohromila nejednoho diváka.
 
Program poté pokračoval siláckou soutěží Rožmitálský Bivoj, koncertem v kostele sv. Jana Nepomuckého a večerním programem v Podbrdském muzeu.
 
Johanka se svým průvodem zavítá do Rožmitálu opět za rok.

Už po sedmnácté si obyvatelé a návštěvníci …

Fotogalerie

Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu () Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (1) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (2) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (3) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (4) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (5) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (6) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (7) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (8) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (9) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (10) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (11) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (12) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (13) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (14) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (15) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (16) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (17) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (18) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (19) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (20) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (21) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (22) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (23) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (24) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (25) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (26) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (27) Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu (28)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: ZPDalší články

Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz