21. 9. svátek má Matouš

Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení

4. srpna 2021   (06:24)
Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení
foto: Vladimír Král/se souhlasem

Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na vyjádření starosty Jana Konvalinky (ANO), který objasnil důvody vedoucí k přesunutí lávky u Q-klubu.


Pan starosta ve své reakci na můj původní text o lávce u Q-klubu bohužel nezareagoval na to hlavní. Na následujících řádcích se pokusím shrnout to podstatné, snad se dostaneme k jádru věci.

Jestliže se bude nová lávka nacházet na opačné straně křižovatky, bude to samozřejmě znamenat přínos pro ty chodce, kteří by od Q-klubu pokračovali směrem na sídliště po levé straně třídy Osvobození. Ale jak se zlepší bezpečnost těch chodců, kteří budou nově muset od přemístěné lávky zbytečně přecházet zpátky ke gymnáziu a divadlu? Ano, v části křižovatky od Q-klubu směrem k Flusárně, přes kterou by měl v budoucnu vést nový přechod, je menší automobilový provoz než v místě současného přechodu.
Ale tuto výhodu u uvedené části chodců úplně vymaže velký provoz na třídě Osvobození, přes kterou budou muset tito chodci následně přejít, aby se dostali zpět na pravou stranu. Navíc přecházet dvě vytížené silnice logicky představuje větší riziko než přecházet vytíženou silnici jen jednu.
(Podobně tomu je i v případě cykloprovozu. Jakým přesně způsobem, co nejbezpečnějším, budou cyklisté pokračovat – dle představ města – od konce nové lávky směrem ke II. poliklinice?)

Zkrátka, když už se něco mění, považuji za žádoucí, aby to pro žádného Příbramáka nebyla změna k horšímu. Nelze podle mě postupovat tak, že části občanů se sice cesta zjednoduší, ale pro druhou část se naopak zkomplikuje a stane méně bezpečnou. Jak jsem již zmínil v původním článku – pokud si to může městská pokladna dovolit, udělejme lávky dvě.
Předchozím textem jsem chtěl zčásti poukázat na určitou nepřipravenost původního rozhodnutí radnice. (Důvody pro přesunutí lávky, které zmiňuje pan starosta v odpovědi, existovaly už v březnu, při schválení původní smlouvy na projektovou dokumentaci.)
 
V první řadě mi ovšem jde o to, aby ve výsledku vzniklo řešení, které bude prospěšné pro všechny pěšky se pohybující Příbramáky. Nikoli takové řešení, které nebude ani levné, ani ideální.
 
Již před uveřejněním předchozího článku jsem se s návrhem na vybudování dvou lávek obrátil na Dopravní komisi. Věřím, že vedení města bude ještě ochotno znovu uvážit, jak přecházení u Q-klubu vyřešit co nejlepším způsobem, k maximální spokojenosti všech chodců.


Mgr. Vladimír Král,
zastupitel za Šanci pro Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Vladimír Král (Šance pro Příbram)
autor: Vladimír Král (Šance pro Příbram)

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz