16. 10. svátek má Havel
Starosta: Padesát tisíc nestál projekt, ale základní zaměření a vytýčení sítí

29. července 2021   (17:05)
Starosta: Padesát tisíc nestál projekt, ale základní zaměření a vytýčení sítí
foto: Jan Konvalinka/se souhlasem

Starosta Příbrami Jan Konvalinka reaguje na vyjádření zastupitele města Příbrami Vladimíra Krále, který kritizuje přemístění lávky na Rynečku.


V reakci na text pana zastupitele Krále si dovolím, namísto spekulací a výkřiků, uvést základní fakta. Předně, lávku nebudeme opravovat jen tak z legrace. Z mostních prohlídek jednoznačně vyšlo, že se musí zbourat a postavit nová. Důvod pro výstavbu nové lávky je i ten, že ta stávající je rozměrově nevyhovující – je malá.

Lávka původně měla skutečně být tam, kde je ta stávající. Nicméně. To, co se na první pohled může zdát jako dobrý nápad, se po nějakém čase příprav ukáže jako nedostatečné. Uvedu pár důvodů pro přesun lávky na nové místo:
Při zachování stávajícího umístění lávky chodci musí překonat další přechod v ulici Klaudova. Tento přechod navazuje na úzký chodník, na kterém je poměrně nešikovně osazen sloup světelné signalizace. Vzniká zde nenormové a nebezpečné místo pro více lidí nebo dokonce cyklistů, kteří chtějí přejít na Zelenou páteř města. Přesunutím přechodu se jednoznačně narovná linie a bude zde bezpečnější a pohodlnější přechod. Navíc most bude rozšířen na 4 metry, a bude zde tedy bezpečněji i pro cyklisty.
Z Generelu dopravy jednoznačně vyplývá, že se jedná o jednu z nejvýznamnějších pěších tras na území města Příbram. Jde o trasu z centra města (Pražská ulice, nám. T. G. Masaryka) přes oblast Rynečku, Březnickou ulici a třídu Osvobození do městské části Příbram VII. V tomto zmiňovaném úseku se jedná o denní intenzitu chodců v řádech několika tisíců. Je tedy nutné na základě názoru odborníků přistoupit k úpravám uličních profilů na této trase. Dle údajů z Generelu dopravy je zde o 1/3 menší doprava než na rameni směrem do centra.

Těch padesát tisíc nestál projekt, ale základní zaměření a vytýčení sítí, které bude beztak z velké části potřeba pro demolici staré lávky. Nově navržené řešení bude sice o něco dražší, ale bude rozhodně lepší. Nová lávka má sloužit mnoho desítek let, je proto lepší akceptovat i dražší a složitější řešení, než to v rámci úspor udělat špatně a pak se bít v prsa, že jsme ušetřili.
A ještě maličkost na závěr. Pro letošní rok byl radou dán úkol připravit rekonstrukci první desítky mostů a lávek. Po dlouhých letech, co se tristní stav mostů buď přehlížel, nebo se jen dělaly formální zprávy a analýzy zjevného, jsme přišli s konkrétními řešeními a kroky, které jednou pro vždy vyřeší katastrofální stav příbramských mostů.

Jan Konvalinka - starosta Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jan Konvalinka
starosta Příbrami
autor: Jan Konvalinka, starosta Příbrami

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz