21. 9. svátek má Matouš

Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami

31. července 2021   (15:40)
Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za rok.


Rada Středočeského kraje na svém zasedání schválila záměr na zefektivnění veřejné dopravy. V rámci té dojde k převedení několika málo vytížených železničních spojů na autobusovou dopravu. Kraj tak chce ušetřit zhruba 52 milionů korun ročně. Záměr by měl být ještě projednán s dotčenými samosprávami. Takto redukováno by mělo být celkem 12 spojů.
 

Podle radního pro veřejnou mobilitu Petra Boreckého jsou pro mnoho cestujících vlakové tratě zastaralé a nedokáží je dostat například do centra města. Vlaková doprava je přitom podstatně dražší. Jeden kilometr na lokální trati stojí v případě vlaku 95 až 135 korun, zatímco kilometr jízdy autobusu vyjde jen na 40 až 50 Kč. Rozdíly v cenách by navíc kvůli zavádění bezpečnostních systémů a obnově vozového parku měly být v budoucnu ještě výraznější. Podle Boreckého by tak mohlo dojít k situaci, kdy by vyšlo levněji vozit cestující i taxíkem.
 
Omezení se na Příbramsku týká například spoje 204 z Březnice do Rožmitálu pod Třemšínem. Zrušením by se mělo ušetřit 4,5 milionu korun. 11, 5 milionu korun by se dokonce mělo ušetřit redukcí spoje 210 na trase Čišovice – Mníšek - Dobříš , kde by byl provoz ponechán pouze v letní sezóně.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz