16. 4. svátek má Irena




Kraj chce sjednotit veřejnou dopravu

18. května 2016   (09:30)
Kraj chce sjednotit veřejnou dopravu
foto: pribram.cz

Vedení kraje doufá ve snížení individuální automobilové dopravy.



Středočeský kraj chce začlenit do pražské integrované dopravy (PID) oblast Milovic a Lysé nad Labem na Nymbursku. Slibuje si od toho celkové zlepšení dopravní obslužnosti, nárůst počtu cestujících i zvýšení tržeb. Tyto oblasti by se stejně jako další města měly později stát součástí nového společného dopravního systému Středočeského kraje a Prahy, řekl novinářům hejtman Miloš Petera (ČSSD). Nový systém by měl výrazně zvýšit komfort cestujících, protože bude fungovat na principu 1 jízdenky, 1 jízdního řádu, 1 tarifu a 1 dopravní sítě.

"Rada doporučuje pokračovat v integraci dalších oblastí do připravovaného společného integrovaného dopravního systému (IDS) Středočeského kraje a Prahy," uvedl. Podle hejtmana se nyní připravuje sjednocení dopravy také na trasách z Mělníka do Kralup a Roudnice, v oblasti Mšena a na linkách Praha-Kladno, Kladno-Slaný a Slaný-Praha.

V blízké budoucnosti se počítá i s Příbramí

V dalším období by měla být do společného systému pražské a středočeské dopravy zahrnuta i města jako Benešov, Beroun, Čáslav, Kolín, Kutná Hora, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Sedlčany, Dobříš, Nymburk, Poděbrady, Příbram, Rakovník či Vlašim.

Systém sjednocené dopravy s pražskou hromadnou už funguje například na Mělnicku, kde cestující do Prahy ušetří měsíčně několik set korun. V Mělníku fungují jen dvě linky městské hromadné dopravy. Z Mělnicka denně do Prahy dojíždí zhruba 3000 lidí. Integrace kromě nižších nákladů přináší také zjednodušení, protože na cestu po městě i mezi městy stačí jedna jízdenka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj kš, MJ








Další články

Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz