Kovohutě Příbram loni utržily 2,575 mld Kč, meziročně o osm pct méně
9. května 2021 (10:36)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Podnik s 283 zaměstnanci loni vyrobil 44.700 tun rafinovaného olova a jeho slitin, o rok dříve to bylo přes 50.000 tun.
Společnost Kovohutě Příbram nástupnická loni utržila 2,575 miliardy korun, meziročně o osm procent méně. Důvodem poklesu byla pandemie koronaviru, která způsobila výrazné změny ve vývoji cen kovů a měnových kurzech. Prodeje klesly také kvůli několikatýdenním odstávkám odběratelů a snížení jejich potřeb v období od března do července, informoval novináře marketingový manažer firmy Miroslav Jarolímek.
Podnik s 283 zaměstnanci loni vyrobil 44.700 tun rafinovaného olova a jeho slitin, o rok dříve to bylo přes 50.000 tun. Pro ekologickou recyklaci firma loni vykoupila 70.000 tun olověných odpadů, zejména olověných baterií.
Kovohutě podle Jarolímka začaly s testováním zaměstnanců na covid-19 už loni na podzim, tedy dříve, než to v letošním prvním čtvrtletí nařídil stát. Testy provádějí nasmlouvaní zdravotníci a zároveň zaměstnanci podstupují i samotestování. Každý pracovník je testován jednou za sedm dní, tedy čtyřikrát měsíčně. Pravidelně se střídá výtěrové testování se samotestováním. "Pomáháme s testováním také dalším firmám, které sídlí v areálu Kovohutí. Nezahlcujeme tak testovací kapacity pro veřejnost," dodal Jarolímek.
Kovohutě Příbram jsou zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu, výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků, zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů a odpadů elektrických a elektronických zařízení. Firma se zaměřuje i na výkup a sběr odpadů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ
Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem
Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro …
POLITIKA
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima
Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbanová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE




