26. 10. svátek má Erik
Konvalinka: Vyzval jsem vedení kraje, aby více naslouchalo hlasům příbramských občanů, kteří nesouhlasí se slučováním gymnázií

10. února 2021   (12:38)
Konvalinka: Vyzval jsem vedení kraje, aby více naslouchalo hlasům příbramských občanů, kteří nesouhlasí se slučováním gymnázií
foto: pribram.cz, Jan Konvalinka

Starosta Příbrami Jan Konvalinka zaslal na Středočeský kraj e-mail, ve kterém vyzývá, aby naslouchali hlasům příbramských občanů, kteří nesouhlasí se slučováním gymnázií.


Není dne, abych se nesetkal s nějakou reakcí, nějakým komentářem vyjadřujícím se k záměru Středočeského kraje provést tzv. optimalizaci středního školství, ze které jednoznačně vyplývá postupný útlum fungování Gymnázia Pod Svatou Horou a následné spojení s Gymnáziem Legionářů.

Možnosti ovlivnění rozhodnutí kraje jsou velmi malé. V celé věci nemá město ani hlas poradní, natož aby mohlo záměr vedení kraje, jakkoliv zvrátit.
Argumenty pro sloučení gymnázií považuji za dostatečně vysvětlené. Pan radní Vácha skutečně odvedl dobrou práci a vyvinul maximální snahu k tomu, aby i těm nejzarytějším odpůrcům optimalizace vysvětlil, oč jde a proč je to nevyhnutelné.
Jako starosta města vnímám svou povinnost postavit se za občany a tlumočit jejich nespokojenost se zamýšleným krokem Středočeského kraje. Proto jsem dnes odeslal panu radnímu Váchovi (STAN) a paní hejtmance Peckové (STAN) stručnou mailovou zprávu, ve které jsem vyzval vedení Středočeského kraje, aby více naslouchalo hlasům příbramských občanů, kteří nesouhlasí se slučováním gymnázií. 

Vážená paní hejtmanko, vážený pane radní,
dovoluji si obrátit se na vás ve věci slučování příbramských gymnázií, o kterém se v našem městě již několik týdnů hovoří.
Není dne, abych se nesetkal s nějakou reakcí, nějakým komentářem vyjadřujícím se k záměru Středočeského kraje provést tzv. optimalizaci středního školství, ze které jednoznačně vyplývá postupný útlum fungování Gymnázia pod Svatou Horou a následné spojení s Gymnáziem Legionářů.
Drtivá většina reakcí, které ke mně přicházejí, jsou nesouhlasné. Přes veškerou logickou argumentaci pana radního Váchy nedochází ke změně názoru napříč významnou částí příbramské veřejnosti. Lidé vnímají zamýšlený krok velice negativně.
Bylo nám oznámeno, že ve věci optimalizace bude definitivní rozhodnutí na Zastupitelstvu Středočeského kraje. Dovoluji si tedy tímto z pozice starosty města tlumočit vedení kraje nesouhlasný postoj velkého počtu příbramských občanů se záměrem slučování gymnázií. Prosím, aby jej zastupitelé vzali při rozhodování v potaz a uvědomili si závažnost a možné dopady svého rozhodnutí.

S přátelským pozdravem a přáním pěkných dní.
Jan Konvalinka, starosta města Příbrami

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Jan Konvalinka
autor: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz