4. 12. svátek má Barbora
Když jsou popelnice plné a odpad z bistra musí pryč, poslouží i temné zákoutí ulic

Nepřehlédněte
15. prosince 2019   (20:30)
Když jsou popelnice plné a odpad z bistra musí pryč, poslouží i temné zákoutí ulic

Ze zbytků potravin udělali skládku.


Třetina Čechů vyhazuje jídlo jen proto, že ho nakoupila moc nebo na něj už nemá chuť. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd. Většina lidí, téměř 90 procent, přitom plýtvání potravinami pokládá za problém. Důvodem pro snížení plýtvání by podle Čechů byla nejčastěji úspora peněz, ale podle většiny lidí i omezení ekologické zátěže.

Problém se zbytky řeší také provozovatelé restaurací a rychlých občerstvení. Nedojedené potraviny putují do sběrných nádob, někdy si i prodejci poradí jiným způsobem, nehledě na to, že v dnešní době je na trhu několik specializovaných firem, které zajišťují svoz, odstranění a využití gastroodpadu.

V neděli večer bývají kontejnery zcela naplněny. Provozovatelé restaurací si lámou hlavu, kam s odpadem, který po sobě zanechali jejich návštěvníci. Většina slušných prodejců vyčkává na technické služby, které v pondělí popelnice vyvezou, někteří však ne. Zda je to způsobeno životním stylem či návyky z rodných zemí, nevíme.

Se zbytky potravin si pravděpodobně neláme hlavu jistý prodejce rychlého občerstvení. V těsné blízkosti Obchodního domu Stavus si dnes večer udělal skládku, ve které nalezneme rýži, rýžové nudle, zbytky kuřecího a vepřového masa, ale také brčka, zeleninu, ubrousky či obaly od potravin.

Zda se jednalo o ojedinělé pochybení či o standardní likvidaci potravin, budeme sledovat.
Třetina Čechů vyhazuje jídlo jen proto, že ho …Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz