21. 1. svátek má Běla

Kapela Matyas-rock: Naše Hymna závisláků zvedne všechny od stolů

ROZHOVOR
27. září 2014   (15:22)
Kapela Matyas-rock: Naše Hymna závisláků zvedne všechny od stolů

Hlasování bude spuštěno v měsíci listopadu. Kapely, který mají zájem o účast v soutěži se mohou ozvat na e-mail redakce@pribram.cz


Pribram.cz bude žít rokem. Od teď až do konce roku. Cílem tohoto projektu je představit regionální kapely Příbramska a vybrat z nich tu, která je nejoblíbenější. Ty nejlepší získají hodnotné ceny a navíc se zúčastní prosincového koncertu, který pro vás připravujeme. První kapelou, která se popere o vaši přízeň jsou Matyas-rock ze Sedlčan.

Zkuste nám ve stručnosti popsat, jak se vaše skupina dala dohromady.
Kapela vznikla po příchodu bubeníka Jiřího Papeže v roce 1990 do již fungující sestavy - Franta, Láďa, Zdeněk a Jarda. Zároveň bylo rozhodnuto, že se začneme věnovat výhradně vlastní tvorbě, která byla postavena na muzikantských nápadech Zdeňka a textech Jirky. Aranže dělala kapela vždy společně.  
 
Jak vám hraní v kapele změnilo život? 
Nedá se říci, že změnilo, ale stalo se jeho pevnou součástí. Ve své době jsme téměř 3 roky nehráli a cosi v životě každému chybělo. Takže jsme se opět dali dohromady a začali živě vystupovat a nahrávat CD. Dnes jich máme již 7.
 
Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nejoblíbenější je určitě Hymna závisláků, která vždy dokáže lidi zvednout od stolů.  
 
Kteří interpreti vás inspirují? 
Žádní, neradi kopírujeme a také nejsme nadšeni, když se některá naše písnička podobá té známé z médií..ale rád si poslechnu každou dobrou muziku.
 
Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele? 
Silné zážitky, pokud je lze takto nazvat, jsou většinou spojeny s parádní atmosférou pod pódiem a super zvukem. Pak to hraní stojí za to.  
 
Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?  
Na slušnou regionální úroveň s dostatkem dobrých vystoupení před plnými sály.

Jak byste popsali svého typického fanouška?  
Zatím je to spíše "rockově laděný" fanoušek mladšího věku. Našim cílem je ale širší spektrum fanoušků sahající až ke střední generaci. Chceme, aby se na našich vystoupeních cítili všichni v pohodě a dobře se bavili u známých písniček. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: MJDalší články

Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá 20. ledna 2020   (19:15) Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz