20. 8. svátek má Bernard

Kapela Matyas-rock: Naše Hymna závisláků zvedne všechny od stolů

ROZHOVOR
27. září 2014   (15:22)
Kapela Matyas-rock: Naše Hymna závisláků zvedne všechny od stolů

Hlasování bude spuštěno v měsíci listopadu. Kapely, který mají zájem o účast v soutěži se mohou ozvat na e-mail redakce@pribram.cz


Pribram.cz bude žít rokem. Od teď až do konce roku. Cílem tohoto projektu je představit regionální kapely Příbramska a vybrat z nich tu, která je nejoblíbenější. Ty nejlepší získají hodnotné ceny a navíc se zúčastní prosincového koncertu, který pro vás připravujeme. První kapelou, která se popere o vaši přízeň jsou Matyas-rock ze Sedlčan.

Zkuste nám ve stručnosti popsat, jak se vaše skupina dala dohromady.
Kapela vznikla po příchodu bubeníka Jiřího Papeže v roce 1990 do již fungující sestavy - Franta, Láďa, Zdeněk a Jarda. Zároveň bylo rozhodnuto, že se začneme věnovat výhradně vlastní tvorbě, která byla postavena na muzikantských nápadech Zdeňka a textech Jirky. Aranže dělala kapela vždy společně.  
 
Jak vám hraní v kapele změnilo život? 
Nedá se říci, že změnilo, ale stalo se jeho pevnou součástí. Ve své době jsme téměř 3 roky nehráli a cosi v životě každému chybělo. Takže jsme se opět dali dohromady a začali živě vystupovat a nahrávat CD. Dnes jich máme již 7.
 
Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nejoblíbenější je určitě Hymna závisláků, která vždy dokáže lidi zvednout od stolů.  
 
Kteří interpreti vás inspirují? 
Žádní, neradi kopírujeme a také nejsme nadšeni, když se některá naše písnička podobá té známé z médií..ale rád si poslechnu každou dobrou muziku.
 
Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele? 
Silné zážitky, pokud je lze takto nazvat, jsou většinou spojeny s parádní atmosférou pod pódiem a super zvukem. Pak to hraní stojí za to.  
 
Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?  
Na slušnou regionální úroveň s dostatkem dobrých vystoupení před plnými sály.

Jak byste popsali svého typického fanouška?  
Zatím je to spíše "rockově laděný" fanoušek mladšího věku. Našim cílem je ale širší spektrum fanoušků sahající až ke střední generaci. Chceme, aby se na našich vystoupeních cítili všichni v pohodě a dobře se bavili u známých písniček. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: MJDalší články

Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18) Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz