Kapela Matyas-rock: Naše Hymna závisláků zvedne všechny od stolů

ROZHOVOR
27. září 2014   (15:22)
Kapela Matyas-rock: Naše Hymna závisláků zvedne všechny od stolů

Hlasování bude spuštěno v měsíci listopadu. Kapely, který mají zájem o účast v soutěži se mohou ozvat na e-mail redakce@pribram.czPribram.cz bude žít rokem. Od teď až do konce roku. Cílem tohoto projektu je představit regionální kapely Příbramska a vybrat z nich tu, která je nejoblíbenější. Ty nejlepší získají hodnotné ceny a navíc se zúčastní prosincového koncertu, který pro vás připravujeme. První kapelou, která se popere o vaši přízeň jsou Matyas-rock ze Sedlčan.

Zkuste nám ve stručnosti popsat, jak se vaše skupina dala dohromady.
Kapela vznikla po příchodu bubeníka Jiřího Papeže v roce 1990 do již fungující sestavy - Franta, Láďa, Zdeněk a Jarda. Zároveň bylo rozhodnuto, že se začneme věnovat výhradně vlastní tvorbě, která byla postavena na muzikantských nápadech Zdeňka a textech Jirky. Aranže dělala kapela vždy společně.  
 
Jak vám hraní v kapele změnilo život? 
Nedá se říci, že změnilo, ale stalo se jeho pevnou součástí. Ve své době jsme téměř 3 roky nehráli a cosi v životě každému chybělo. Takže jsme se opět dali dohromady a začali živě vystupovat a nahrávat CD. Dnes jich máme již 7.
 
Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nejoblíbenější je určitě Hymna závisláků, která vždy dokáže lidi zvednout od stolů.  
 
Kteří interpreti vás inspirují? 
Žádní, neradi kopírujeme a také nejsme nadšeni, když se některá naše písnička podobá té známé z médií..ale rád si poslechnu každou dobrou muziku.
 
Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele? 
Silné zážitky, pokud je lze takto nazvat, jsou většinou spojeny s parádní atmosférou pod pódiem a super zvukem. Pak to hraní stojí za to.  
 
Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?  
Na slušnou regionální úroveň s dostatkem dobrých vystoupení před plnými sály.

Jak byste popsali svého typického fanouška?  
Zatím je to spíše "rockově laděný" fanoušek mladšího věku. Našim cílem je ale širší spektrum fanoušků sahající až ke střední generaci. Chceme, aby se na našich vystoupeních cítili všichni v pohodě a dobře se bavili u známých písniček. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: MJ

Další články

Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Příští týden budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů Celsia a jen zvolna budou klesat. 8. srpna 2020   (10:27) V ČR přibylo 323 potvrzených případů covidu, nejvíce od dubna. Na Příbramsku roste počet nakažených V ČR přibylo 323 potvrzených případů covidu, nejvíce od dubna. Na Příbramsku roste počet nakažených K dnešnímu dni na Příbramsku připadá na 100.000 obyvatel zhruba 19,17 pozitivních případů. 8. srpna 2020   (07:55) Přineslo snížení DPH nižší ceny za vodné a stočné na Příbramsku? Přineslo snížení DPH nižší ceny za vodné a stočné na Příbramsku? Pokles daně z přidané hodnoty z 15 na 10 % ovlivnil pozitivně platby za vodné a stočné ve většině lidnatějších českých měst. Dlouhodobě roste tlak na růst cen vody kvůli nutnosti rozsáhlých investic do vodohospodářské infrastruktury. 8. srpna 2020   (07:18) S nákladním vozem se nevešel pod železniční most S nákladním vozem se nevešel pod železniční most Současný přístup vedení státu je z mého pohledu zásadním selháním, říká starosta Dobříše Současný přístup vedení státu je z mého pohledu zásadním selháním, říká starosta Dobříše Policisté pátrají po svědcích havárie osobního vozidla u Chraštic Policisté pátrají po svědcích havárie osobního vozidla u Chraštic Od pondělí dne 3. srpna řeší příbramští policisté příčinu havárie osobního vozidla Škoda Superb, ke které došlo kolem 10:30 hodin na silnici č. I/4 u obce Chraštice, konkrétně mezi 58 – 59 km, ve směru od Prahy na Strakonice. 7. srpna 2020   (13:00)
Po návratu z dobříšského tábora zjistili u vedoucího nákazu covidem, osmdesát lidí míří do karantény Po návratu z dobříšského tábora zjistili u vedoucího nákazu covidem, osmdesát lidí míří do karantény
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz