25. 5. svátek má Viola

Kapela Matyas-rock: Naše Hymna závisláků zvedne všechny od stolů

ROZHOVOR
27. září 2014   (15:22)
Kapela Matyas-rock: Naše Hymna závisláků zvedne všechny od stolů

Hlasování bude spuštěno v měsíci listopadu. Kapely, který mají zájem o účast v soutěži se mohou ozvat na e-mail redakce@pribram.cz


Pribram.cz bude žít rokem. Od teď až do konce roku. Cílem tohoto projektu je představit regionální kapely Příbramska a vybrat z nich tu, která je nejoblíbenější. Ty nejlepší získají hodnotné ceny a navíc se zúčastní prosincového koncertu, který pro vás připravujeme. První kapelou, která se popere o vaši přízeň jsou Matyas-rock ze Sedlčan.

Zkuste nám ve stručnosti popsat, jak se vaše skupina dala dohromady.
Kapela vznikla po příchodu bubeníka Jiřího Papeže v roce 1990 do již fungující sestavy - Franta, Láďa, Zdeněk a Jarda. Zároveň bylo rozhodnuto, že se začneme věnovat výhradně vlastní tvorbě, která byla postavena na muzikantských nápadech Zdeňka a textech Jirky. Aranže dělala kapela vždy společně.  
 
Jak vám hraní v kapele změnilo život? 
Nedá se říci, že změnilo, ale stalo se jeho pevnou součástí. Ve své době jsme téměř 3 roky nehráli a cosi v životě každému chybělo. Takže jsme se opět dali dohromady a začali živě vystupovat a nahrávat CD. Dnes jich máme již 7.
 
Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nejoblíbenější je určitě Hymna závisláků, která vždy dokáže lidi zvednout od stolů.  
 
Kteří interpreti vás inspirují? 
Žádní, neradi kopírujeme a také nejsme nadšeni, když se některá naše písnička podobá té známé z médií..ale rád si poslechnu každou dobrou muziku.
 
Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele? 
Silné zážitky, pokud je lze takto nazvat, jsou většinou spojeny s parádní atmosférou pod pódiem a super zvukem. Pak to hraní stojí za to.  
 
Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?  
Na slušnou regionální úroveň s dostatkem dobrých vystoupení před plnými sály.

Jak byste popsali svého typického fanouška?  
Zatím je to spíše "rockově laděný" fanoušek mladšího věku. Našim cílem je ale širší spektrum fanoušků sahající až ke střední generaci. Chceme, aby se na našich vystoupeních cítili všichni v pohodě a dobře se bavili u známých písniček. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: MJDalší články

Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz