16. 10. svátek má Havel
Kam o víkendu s dětmi? Za loutkovým divadlem, rýžováním zlata a na stezku odvahy

18. srpna 2021   (11:18)
Kam o víkendu s dětmi? Za loutkovým divadlem, rýžováním zlata a na stezku odvahy
foto: Hornické muzeum Příbram

Dětský program chystají v sobotu 21. srpna v Březnici, Prostřední Lhotě a Bohutíně.


Sobotu 21. srpna můžete pojmout jako připomínku okupačních událostí roku 1968, města a obce na Příbramsku nabízejí ale také odlehčenější rodinný program. S loutkami zavítá do Březnice Divadlo Kejklíře Slávka. Na nádvoří bývalé jezuitské koleje zahraje od 15.00 divadelní hru s názvem Kašpárek a dřevěný koník, svoje kejkle pak předvede od 16.00. Odpolední program začíná již ve 13.00, zaplní jej také ukázky řemeslných dovedností a prodej občerstvení. Konec akce je v 17.00.

Zábavné aktivity si děti vyzkoušejí od 13.00 do 18.00 v Muzeu Špýchar v Prostřední Lhotě. Pobočka příbramského Hornického muzea přiblíží praktickou formou například rýžování zlata, tvoření z keramiky, pletení z pedigu a psaní historického písma. Stálá expozice muzea v barokním špýcharu se věnuje životu venkovského obyvatelstva středního Povltaví v 19. až 20. století. Její archeologická část pak představuje nejstarší dějiny regionu spjaté s těžbou a zpracováním zlata a rovněž výsledky archeologického výzkumu keltského oppida Hrazany.
Říká se, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Míru odolnosti si děti ověří na akci Stezka odvahy v areálu SK Litavan v Bohutíně. Vstup do lesa zahájí první odvážlivci ve 21.00, předpokládaný konec výpravy ve 22.00 bude při vyšším počtu zájemců prodloužen. Za podaný výkon čeká na děti vuřt k opečení a limonáda.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz