Juniorské stepařky SK Aerobic Oxygen Příbram přivezly z evropského šampionátu zlato
3. června 2024 (20:07)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: SK Oxygen Příbram / se souhlasem
V neděli 2. 6. 2024 proběhlo ve sportovní hale ve švýcarském Pfäffikonu pod taktovkou světové organizace sportovního aerobiku a fitness FISAF International finále Mistrovství Evropy. Hodně vidět byly tradičně i stepařky příbramského Oxygenu. Juniorky vezou zlato, další kadetské týmy skončily čtvrté a páté.
Dvanáctitisícové švýcarské městečko Pfäffikon hostilo v uplynulém týdnu evropský šampionát ve sportovním aerobiku a fitness 2024. Téměř 500 talentovaných závodníků z 8 evropských zemí se utkalo v kategoriích kadetů, juniorů, mládeže, dospělých i Masters. Nutno dodat, že české barvy šampionátu tradičně dominovaly. Česká republika měla nejenom bezkonkurenčně nejvíce soutěžních týmů, ale také českou moderátorku akce, rozhodčí, a nakonec i nejvíce fandů z řad rodičů a příbuzných s českými vlaječkami v rukách či na tváři.
Český aerobik je na světové úrovni a patří mezi hegemony tohoto dynamického sportu. Kombinuje celou řadu dovedností a schopností. Rozhodčí hodnotí provedení silových prvků, rychlost a energické pohyby, schopnost udržet vysokou intenzitu, přechody mezi prvky a schopnost rychle měnit směr a v neposlední řadě i synchronizaci pohybů s hudbou a ostatními členy týmu.
Na šampionát se nominovaly tři týmy z příbramského klubu. Nejlépe se dařilo děvčatům v kategorii junior step (14-16 let). V ryze českém finále bojovalo o medaile 5 týmů. Nejvyšší bodové ohodnocení získal tým Sportovního klubu Aerobic Oxygen Příbram, ve složení Monika Benešová, Victoria Šindelářová, Aneta Vacková, Eliška Wernerová, Ema Zelenková a Natálie Minaříková a mohl se tak radovat ze zlatých medailí a titulu mistryň Evropy. Další kadetské týmy Oxygenu skončily čtvrté a páté.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Zápotočný bude trénovat druholigovou Opavu
•Ledová elegance v Příbrami: Týmy HARMONIA a OLYMPIA potrénovaly na zimáku
•Příbramský půlmaraton: Novou trať městem můžete uběhnout jako štafeta
Další články
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR
Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000!
34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl.
A my si toho …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“
Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v …
ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami
Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž
Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala …
SPORT
SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu
Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ …
SPORT
Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona
Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí …
AKTUÁLNĚ
První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí
První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických …
ZAJÍMAVOSTI
Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury
O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem …
NEPŘEHLÉDNĚTE










