20. 4. svátek má Marcela

Již se objevila některá místa, kde hygienici koupání nedoporučují

18. srpna 2018   (14:00)
Již se objevila některá místa, kde hygienici koupání nedoporučují

Vzhledem k předpovědi počasí s nadále trvajícími vysokými teplotami i nad 30°C se situace v koupacích oblastech a na koupalištích může průběžně zhoršovat.


Tento týden prováděli hygienici rozbory vody ke koupání na řadě míst Příbramska. Současná předpověď meteorologů z ČHMÚ dává předpoklad, že slunečné počasí s vyššími teplotami ještě nějakou dobu vydrží, proto se i vzhledem k této skutečnosti nedá předpokládat výrazné zlepšení kvality koupacích vod v regionu.

Podle zprávy Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze byla v pondělí provedena opakovaná kontrola vod v přírodních koupalištích a koupacích oblastech Středočeského kraje. Kontrola byla zaměřena na lokality, u kterých byly v předchozím týdnu zjištěny zvýšené obsahy sinic klasifikované stupněm „3“ – zhoršená kvalita vody a „4“ – voda nevhodná ke koupání.
 
Marta Nováková, odborný referent odd. HOK ÚP Příbram, k výsledkům sdělila:: "Kontroly se provedly v koupacích oblastech na vodní nádrži Orlík v části Středočeského kraje okresu Příbram konkrétně v oblasti Popelíky, Lavičky, Trhovky a Podskalí a dále v přírodním koupališti Nový rybník v Příbrami."
 
Provedenými rozbory byla potvrzena trvající zhoršená kvalita vody v lokalitách Popelíky, Lavičky, Trhovky, Nový rybník v Příbrami je hodnocena stupněm „3“ – zhoršená kvalita vody. V těchto koupacích oblastech není koupání omezeno, nicméně lidem se sníženou imunitou, případně alergikům a malým dětem či těhotným ženám se doporučuje, aby se po vykoupání vždy osprchovali.

Oproti minulému týdnu došlo ke zhoršení kvality vody v koupací oblasti Podskalí na vodní nádrži Orlík  okresu Příbram, ve které byl zjištěn další nárůst sinic a chlorofylu. Voda byla hodnocena již stupněm „4“ – voda nevhodná ke koupání tj. voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele již představuje možné zdravotní riziko, koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy a osoby trpící alergií nebo oslabené imunitním systémem.
 
Ostatní sledované lokality ve Středočeském kraji dle výsledků laboratorních analýz ze 06.08.2018 byly hodnoceny stupněm 1 – voda vhodná ke koupání nebo 2 – voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi, kam patří biotop Jince na Příbramsku. Příští týden budou provedeny další opakované kontroly na všech koupacích lokalitách Středočeského kraje a o aktuálním stavu vás budeme informovat.
 
Vzhledem k předpovědi počasí s nadále trvajícími vysokými teplotami i nad 30°C se situace v koupacích oblastech a na koupalištích může průběžně zhoršovat. Proto doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost kvalitě vody na všech sledovaných i nesledovaných koupalištích. V případě zvýšené koncentraci fytoplanktonu na hladině, která již vytváří souvislý povlak – vodní květ se v takovém případě koupání nedoporučuje.

Tento týden prováděli hygienici rozbory vody …
Co vlastně předpovídají meteorologové na nejbližší dny a bude víkend tím pravým časem vyrazit k vodě, na festival, nebo na výlety?

Aktuální předpověď
17.08.2018 Čas vydání: 11.30 - předpověď počasí pro Středočeský kraj na sobotu

Předpověď na sobotu
Situace: Nad střední Evropou se bude rozpadat studená fronta, která jen částečně ovlivní počasí u nás. Během dne se k nám začne od jihozápadu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Počasí v noci (22-07): Skoro jasno až polojasno, během noci zejména na severozápadě regionu až oblačno. Nejnižší teploty 17 až 14 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Počasí přes den (07-24): Převážně polojasno, odpoledne a večer ojediněle přeháňky nebo i bouřka. Nejvyšší teploty 29 až 32 °C. Slabý severní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, jinak většinou dobré

Předpověď počasí pro Středočeský kraj na neděli a na pondělí
Situace: Od západu bude zasahovat do střední Evropy výběžek tlakové výše.

Předpověď na neděli (00-24): Skoro jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24): Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 30 až 33 °C. Slabý západní vítr 1 až 4 m/s.

Co vlastně předpovídají meteorologové na …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze
ČHMÚ
foto ilustr.

autor: mipDalší články

Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz