20. 1. svátek má Ilona

Je odhlasováno, k realizaci postupují tři návrhy

26. června 2019   (18:56)
Je odhlasováno, k realizaci postupují tři návrhy

Nejvíce hlasů získal projekt Drkoláč, dále Svatohorská alej (rekultivace, lavičky, prořez, lampy VO) a Luční kvítí nad Haldou


Devatenáct návrhů podaných v rámci druhého ročníku participativního rozpočtu bylo zařazeno do hlasování veřejnosti s tím, že na realizaci nejúspěšnějších bude rozdělen jeden milion korun. Podle výsledku hlasování budou moci být k realizaci postoupeny tři projekty.

Nejvíce hlasů veřejnosti získal projekt „Drkoláč – přírodní cyklostezka místo pro hry, setkávání a odpočinek“, na druhém místě je projekt „Svatohorská alej – rekultivace, lavičky, prořez, lampy VO“ a třetím u veřejnosti nejúspěšnějším je projekt „Luční kvítí nad Haldou“.

Do hlasování se zapojilo 1251 hlasujících, kteří mohli rozdělit celkem pět plusových a dva minusové body.
 
„Děkujeme všem navrhovatelům za jejich projekty, stejně jako všem hlasujícím. Podle výsledků hlasování je zřejmé, že pokud projekt v daném roce nevyhraje, není třeba se vzdávat. Dva ze tří vybraných projektů byly v participativním rozpočtu zařazeny opakovaně,“ uvádí k výsledkům koordinátorka projektu Zuzana Kučerová.
 
Ani neúspěšné projekty neskončí v propadlišti dějin
V nejbližších dnech budou zahájeny konzultace vítězných navrhovatelů s příslušnými pracovníky radnice s cílem zahájit realizaci projektů co nejdříve. Ani neúspěšné projekty neskončí v propadlišti dějin, s některými z nich se bude radnice zabývat při přípravě investičních akcí příštích let.
 
Tři vítězné projekty si mezi sebou rozdělí jeden milion korun

Drkoláč – přírodní cyklostezka místo pro hry, setkávání a odpočinek
Rozpočet: 450 000 Kč
Počet hlasů: 373
Cílem je dokončit relaxační a cyklistickou zónu se zaměřením na rodiče s dětmi v blízkosti sídliště Drkolnov.
 
Svatohorská alej – rekultivace, lavičky, prořez, lampy VO
Rozpočet: 200 000 Kč
Podíl hlasů: 341
Cílem je rekultivovat okolí Svatohorské aleje.
 
Luční kvítí nad Haldou
Rozpočet: 175 000 Kč
Počet hlasů: 304
Cílem je vytvořit odpočinkové místo s rostoucími a kvetoucími letničkami či trvalkami, které by zvýšilo estetiku prostoru na kraji ochranného pásma dolu Ševčin.
 
Více informací o výsledcích najdete ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
Dis

autor: mirDalší články

V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz