2. 5. svátek má Zikmund

Jarní botanické exkurze zavedou do anglického parku zámku v Dobříši

2. dubna 2024   (08:35)
Jarní botanické exkurze zavedou do anglického parku zámku v Dobříši
foto: Hornické muzeum Příbram, Rudolf Hlaváček

První z přírodovědných procházek s botaniky Hornického muzea Příbram se koná v sobotu 6. dubna.


Hornické muzeum Příbram připravuje dvě jarní botanické exkurze do přírodní památky Dobříšský park. První z nich, v sobotu 6. dubna, bude zaměřena především na časně jarní druhy naší flóry. „V parku se kromě hájových druhů rostlin vyskytují i čtyři druhy křivatců rodu Gagea a my se je pokusíme všechny nalézt a vysvětlit si rozdíly mezi nimi,“ informuje muzeum.

Druhá exkurze se uskuteční v pokročilé vegetační sezoně v neděli 26. května. Na kulturní louce hned za vstupem do parku pokvetou nejrůznější druhy trav – psárka, bojínek nebo kostřava. „V podrostu živinami bohatého lesa při Sychrovském (Chotobušském) potoce pak najdeme řadu jarních bylin, například hrachor jarní, sasanku hajní, dymnivku dutou a možná již také lilii zlatohlavou nebo oměj pestrý. A samozřejmě mnoho dalších druhů rostlin,“ přibližuje muzeum cíl botanické akce.
Exkurze začínají v 9.30, sraz účastníků je za bránou anglického parku u informační tabule. S sebou si vezměte botanické lupy, k zapůjčení budou také na místě. Exkurze povedou botanici Hornického muzea Příbram Rudolf Hlaváček a Linda Trunečková (truneckova-l@muzeum-pribram.cz, 775 309 019).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v … ROZHOVOR Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se … POZNÁVÁME BRDY Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala … SPORT SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ … SPORT Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí … AKTUÁLNĚ První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram … AKTUÁLNĚ Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších … ZAJÍMAVOSTI
Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz