17. 10. svátek má Hedvika
Jan Černý bude po 11 letech chybět na startu Barum Rally

14. srpna 2021   (17:21)
Jan Černý bude po 11 letech chybět na startu Barum Rally
foto: Nováček Jan/se souhlasem

Český automobilový závodník Jan Černý v letošní sezoně pokračuje ve svém programu Mistrovství Evropy v Rallycrossu společně s MČR v rally.


Černý se momentálně chystá na druhý start v letošní sezoně ME RX, který se uskuteční 21. a 22. srpna ve švédském Höljes. “Máme za sebou dva testovací dny v Sedlčanech a já věřím, že jsme se s našim Citigem posunuli zase o něco dál a potvrdíme to ve Švédsku. V Barceloně jsme ukázali, že jsme schopni bojovat o finále, a to bychom chtěli dokázat také v Höljes," řekl pribram.cz ke svému startu ve Švédsku Černý.

"Bohužel nám program rallycrossu letos zasáhl do programu s naší Fabií rally2 evo a my tak stáli před těžkým rozhodnutím. Ihned po švédském závodu se jede Barum Rally, na které jsem nechyběl posledních 11 let. Jenže hned týden po Barumce pokračujeme dalším závodem rallycrossu, tentokrát ve Francii (5. - 6. 9.)," konstatoval svůj nabitý program v nejbližších týdnech.
"V neděli byla uzávěrka přihlášek, a tak jsme se museli rozhodnout, zdali se na Barumku vydáme či nikoli. Obrovskou komplikací by pro nás byla nedostatečná příprava na jednotlivé závody, vzhledem k logistice a časovým možnostem celého týmu. To bychom asi zvládli, ale nedostatek financí nás bohužel definitivně donutil na letošní Barumce nestartovat. Mrzí mě to, protože tento závod je pro mě už skoro domácí. Každoročně je u trati spoustu skvělých diváků a atmosféra na páteční superspeciálce se jinde nezažije. Rozhodl tedy rozum a ne srdce, tak jako tomu bývalo v minulosti, ale už je prostě čas myslet na budoucnost. Budeme se teď soustředit na rallycross a na dva nastávající podzimní podniky MČR v rally, tedy Pačejov a Krumlov, kde chceme bojovat o pořádný výsledek a ukážeme fanouškům ten správný sport. Věřím, že bude stále šance bojovat o bednu v celkovém šampionátu," popsal rozhodnutí svého týmu.
"Držím všem pořadatelům i závodníkům palce, aby se jubilejní 50. ročník Barumky povedl. Já se snad budu účastnit alespoň jako divák," dodal Černý, jehož absence na Barum Rally bude poprvé od roku 2009, kdy startoval s vozem Subaru Impreza. Jeho nejlepším výsledkem je 3.místo z roku 2016 na voze Škoda Fabia R5. Při posledním startu v roce 2019 odstupoval po první etapě na technickou závadu.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Nováček Jan
autor: Nováček Jan

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz