2. 3. svátek má Anežka




Jaké počasí bude do konce roku? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

11. prosince 2023   (17:55)
Jaké počasí bude do konce roku? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Nadprůměrné teploty vydrží v Česku až do Vánoc.


Až na devět stupňů nad nulou stoupnou tento týden teploty v Česku. Přes den klesnou pod nulu zřejmě jen v pátek. Vyplývá to z předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Po většinu dní bude pršet nebo padat déšť se sněhem. Sněžit bude spíše jen ve vyšších polohách. Z dlouhodobého výhledu počasí vyplývá, že nadprůměrné teploty vydrží v Česku až do Vánoc.

V noci na dnešek byl velký rozptyl teplot. Kolísaly mezi téměř minus šesti stupni Celsia až po více než sedm stupňů nad nulou. Na některých místech se objevila ledovka. Denní teploty se dnes podle meteorologů měly pohybovat většinou mezi pěti až devíti stupni nad nulou, na Moravě o něco níže.
I v dalších dnech bude přes den vesměs nad nulou. V úterý budou teploty čtyři až osm stupňů, ve středu pět až devět stupňů a ve čtvrtek dva až šest stupňů. Až v pátek může mrznout i přes den, teploty budou mezi minus jedním až plus třemi stupni. O víkendu se ale zase začne oteplovat. V sobotu bude od jednoho po pět stupňů nad nulou a do začátku příštího týdne teploty vystoupají zase na pět až devět stupňů.
Ani noci nepřinesou silné mrazy. Teploty klesnou jen mírně pod nulu. Nejchladněji bude asi v noci na sobotu, kdy bude mezi nulou a minus čtyřmi stupni. V ostatních dnech mohou teploty vystoupat až na plus šest stupňů.

Nadprůměrné teploty vydrží v Česku až do Vánoc. "Poté do konce roku a na začátku roku příštího nás bude doprovázet o něco chladnější počasí s týdenními hodnotami teplot kolem průměru," uvedli meteorologové.
Obloha bude po většinu tohoto týdne zatažená a bude pršet. Sníh bude spíše jen na horách, pouze ve čtvrtek a pátek by se mohl objevit ve všech polohách. V dalších třech týdnech srážek ubyde. Poslední týden tohoto roku a první týden roku nadcházejícího by podle ČHMÚ mělo sněžit i v nižších polohách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších … POLITIKA Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne … Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti … VIDEO Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. … DOPRAVA Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte  s vlastníky Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, … NEPŘEHLÉDNĚTE Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO
Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz