6. 2. svátek má Vanda




Jaké bude počasí v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

21. října 2024   (20:00)
Jaké bude počasí v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil výhled počasí na 4 následující týdny. Teploty budou v příštích dnech atakovat 19 stupňů.


Česko má před sebou převážně teplý týden. V pondělí odpoledne se místy teploty dostaly přes 21 stupňů Celsia a v dalších dnech bude až 19 stupňů. Přes noc ale mohou klesnout téměř k nule. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Obloha se přes týden bude střídavě zatahovat a vyjasňovat a objeví se i déšť či přeháňky.

Po teplém dnešku se i v úterý zřejmě teploty dostanou skoro ke dvacítce. Nejvyšší denní teploty budou podle ústavu většinou mezi 14 až 19 stupni a počasí bude jasné až polojasné. Odpoledne a večer se od západu postupně zatáhne a v Čechách se místy objeví déšť nebo přeháňky.

Ve středu už bude zataženo až oblačno, opět bude místy pršet a maximální denní teploty klesnou na 11 až 15 stupňů. Pak se ale ve čtvrtek vyjasní a nejvyšší denní teploty se dostanou na 13 až 17 stupňů. I v pátek mohou teploty vystoupat až na 17 stupňů, ačkoli zpočátku bude obloha pravděpodobně zatažená. O víkendu potom bude oblačno až zataženo, místy s deštěm, a teploty budou nejvýše kolem 15 stupňů.
Ačkoli příští dny budou pravděpodobně ještě teplé, v nocích se může při vyjasnění výrazně ochladit. Třeba v noci na úterý teplota může klesnout při malé oblačnosti a slabém větru jen na tři stupně nad nulou, v noci na čtvrtek dokonce na jeden stupeň a v noci na pátek při zmenšené oblačnosti na dva stupně.

Po nejbližší čtyři týdny se celkově nebudou teploty pravděpodobně vymykat dlouhodobému průměru pro toto období. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí ČHMÚ. Právě jen tento týden budou teploty podle ústavu nadprůměrné a v dalších třech týdnech už na úrovni normálu. Také objem srážek bude zřejmě v období ode dneška do neděle 17. listopadu odpovídat dlouhodobému průměru.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér! Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér! Až do neděle 8. února můžete využít kluziště na náměstí 17. listopadu. V pátek … Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají Po několika měsících, kdy byly veřejné toalety v Jiráskových sadech kvůli rekonstrukci … Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po … Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku … V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká … Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na … Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Ve zvířecí kartotéce Záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově se poprvé objevil … Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před parfémovou vodou XENA, PARFUM … Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Kriminalita cizinců ve Středočeském kraji loni meziročně klesla. Cizinci spáchali 1036 …
Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché? Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché? Když začne padat sníh nebo se tvoří námraza, vyrážejí technické služby Příbram do … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz