24. 8. svátek má Bartoloměj

Jak se žije mladým lidem v Příbrami? Mají se kde bavit?

3. srpna 2019   (07:17)
Jak se žije mladým lidem v Příbrami? Mají se kde bavit?

„Jsme celkem velké město, ale ohromně nudné. Není tu co dělat. Pro mladé tu nic není,“ stěžuje si občan Příbrami Janu Konvalinkovi


„Proč Příbram nepořádá žádné akce? Jsme celkem velké město, ale ohromně nudné. Není tu co dělat. Už ani na Nováku si nesmíme pustit reprák bez toho, aby nás nevyhodili. Máme se chodit bavit do lesa? Pak se všichni diví, že mládež posedává na lavičkách a dělá nepořádek. Pro mladé tu nic není.“  Takovýto podnět byl nedávno doručen Janu Konvalinkovi jedním očividně nespokojeným obyvatelem města.
 
K pouštění reprodukované hudby na Nováku: „Pouštět si reprák na Nováku zní jako bezvadný nápad až do okamžiku, kdy tím někomu jinému nezačnete znepříjemňovat pobyt. Ne každý z návštěvníků má v oblibě všechny hudební žánry a ne každý chce v tu chvíli poslouchat to co Vy a Vaši přátelé. Platí zde otřepané klišé, že osobní svoboda jednoho končí tam, kde osobní svoboda druhého začíná," reaguje Jan Konvalinka.

"Nemyslím si, že by Příbram byla nudným městem. Naopak. V posledních letech to tu docela ožilo,“ dodává Jan Konvalinka.
 
Slovní spojení „Příbram je mrtvá“ je i dnes po městě k zaslechnutí, a to především u mladších ročníků. Zda tato nelichotivá „nálepka“ zůstala Příbrami ještě z dob minulých, kdy se tu skutečně tolik nedělo, či zda to tak mladí opravdu pořád cítí, těžko říci. V každém případě, jak dokládá výše citovaný podnět, i dnes se najdou tací, kteří si to myslí.
 
Přitom, ruku na srdce, kdy v minulosti jste měli tolik příležitostí vyrazit do ulic za kulturou nebo sportovním vyžitím, jak je tomu dnes? Korzo Obora, Vítání slunovratu, Svatohorská šalmaj, Novák fest, Svatohorský downtown, Běh města Příbram. To je jen zúžený výčet akcí, pořádaných samotným městem. Pak jsou tu akce, pořádané privátními subjekty. K tomu nový skatepark, Adventure golf.
 
Zajímá nás váš názor. Myslíte si, že je v Příbrami nuda?

Je v Příbrami nuda?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz