23. 10. svátek má Teodor

Jak se žije mladým lidem v Příbrami? Mají se kde bavit?

3. srpna 2019   (07:17)
Jak se žije mladým lidem v Příbrami? Mají se kde bavit?

„Jsme celkem velké město, ale ohromně nudné. Není tu co dělat. Pro mladé tu nic není,“ stěžuje si občan Příbrami Janu Konvalinkovi


„Proč Příbram nepořádá žádné akce? Jsme celkem velké město, ale ohromně nudné. Není tu co dělat. Už ani na Nováku si nesmíme pustit reprák bez toho, aby nás nevyhodili. Máme se chodit bavit do lesa? Pak se všichni diví, že mládež posedává na lavičkách a dělá nepořádek. Pro mladé tu nic není.“  Takovýto podnět byl nedávno doručen Janu Konvalinkovi jedním očividně nespokojeným obyvatelem města.
 
K pouštění reprodukované hudby na Nováku: „Pouštět si reprák na Nováku zní jako bezvadný nápad až do okamžiku, kdy tím někomu jinému nezačnete znepříjemňovat pobyt. Ne každý z návštěvníků má v oblibě všechny hudební žánry a ne každý chce v tu chvíli poslouchat to co Vy a Vaši přátelé. Platí zde otřepané klišé, že osobní svoboda jednoho končí tam, kde osobní svoboda druhého začíná," reaguje Jan Konvalinka.

"Nemyslím si, že by Příbram byla nudným městem. Naopak. V posledních letech to tu docela ožilo,“ dodává Jan Konvalinka.
 
Slovní spojení „Příbram je mrtvá“ je i dnes po městě k zaslechnutí, a to především u mladších ročníků. Zda tato nelichotivá „nálepka“ zůstala Příbrami ještě z dob minulých, kdy se tu skutečně tolik nedělo, či zda to tak mladí opravdu pořád cítí, těžko říci. V každém případě, jak dokládá výše citovaný podnět, i dnes se najdou tací, kteří si to myslí.
 
Přitom, ruku na srdce, kdy v minulosti jste měli tolik příležitostí vyrazit do ulic za kulturou nebo sportovním vyžitím, jak je tomu dnes? Korzo Obora, Vítání slunovratu, Svatohorská šalmaj, Novák fest, Svatohorský downtown, Běh města Příbram. To je jen zúžený výčet akcí, pořádaných samotným městem. Pak jsou tu akce, pořádané privátními subjekty. K tomu nový skatepark, Adventure golf.
 
Zajímá nás váš názor. Myslíte si, že je v Příbrami nuda?

Je v Příbrami nuda?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně? Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně? Zástupci obchodního domu Tesco odmítají odpovídat na dotazy redakce. 23. října 2019   (19:13) Přeplněné schránky reklamními letáky. Jak se bránit? Přeplněné schránky reklamními letáky. Jak se bránit? Ne vždy je respektován požadavek, že o propagační letáky nemáte zájem 23. října 2019   (17:00) Řidič (83) se řítil dálnicí v protisměru. Způsobil dopravní nehodu Řidič (83) se řítil dálnicí v protisměru. Způsobil dopravní nehodu Policisté museli na několik minut dálnici uzavřít 23. října 2019   (13:16) Děti ve starostenském křesle Děti ve starostenském křesle V minulém týdnu příbramskou radnici navštívily děti ze 4.A Základní školy v ulici 28. října, které se zajímaly o chod úřadu a řízení města. 23. října 2019   (11:46) Dostavba Junior klubu začne letos. Práce dokončí Staler za více než pět a půl milionu korun Dostavba Junior klubu začne letos. Práce dokončí Staler za více než pět a půl milionu korun Do posledního výběrového řízení na dokončení rekonstrukce Junior klubu se přihlásily dvě firmy. 23. října 2019   (08:56) Mlhová světla jako parťák na cesty, ale i horor pro řidiče Mlhová světla jako parťák na cesty, ale i horor pro řidiče Jak je to s využíváním mlhových světel a kdy je rozhodně vypínat? 23. října 2019   (08:19) Kočky toulající se v ulicích Příbrami není kam umístit Kočky toulající se v ulicích Příbrami není kam umístit Ke zřízení útulku pro kočky chybí městu vhodný objekt 23. října 2019   (06:15) Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Krčínova cyklostezka je letos vůbec nejdražším podpořeným projektem 22. října 2019   (18:29) Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku se uskutečnil 20.10.2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami, v rámci oslav 30 let svobody. Přilákal běžce nejen z Příbramska, ale i Ostravy, Prahy nebo až z Itálie. 22. října 2019   (16:22) Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Příbramská nemocnice získá 17,1 milionu korun 22. října 2019   (13:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz