20. 10. svátek má Vendelín

Jak jsou na tom letní tábory s dodržováním předpisů?

11. srpna 2019   (13:58)
Jak jsou na tom letní tábory s dodržováním předpisů?

Při kontrole byla mimo jiné zjištěna jedna závada v nezajištění podmínek pro osobní hygienu dětí a jedna ve zdravotním zabezpečení akce


K 31.07.2019, tj. v polovině průběhu letní sezóny, bylo ve Středočeském kraji ohlášeno celkem 232 zotavovacích akcí (362 běhů a 24 318 zúčastněných dětí) a 39 ohlášených jiných podobných akcí (71 běhů a 1 580 zúčastněných dětí).
 
K uvedenému datu bylo pracovníky odboru hygieny dětí a mladistvých v rámci všech územních pracovišť KHS Středočeského kraje provedeno celkem 96 kontrol, z toho 83 kontrol na zotavovacích akcích, 7 kontrol na jiných podobných akcích a 6 samostatných kontrol v rámci stravovacích služeb zajišťujících stravování na zotavovacích akcích.
 
Při kontrolách bylo v průběhu sledovaného období zjištěno celkem 11 závad
Z tohoto počtu se 7 závad týkalo problematiky zásobování pitnou vodou, ať už v rámci provozu zotavovací akce nebo v rámci provozu samostatné stravovací služby zajišťující stravování na zotavovací akci.

V rámci kontrol zotavovacích akcí pro děti (ZA) byla dále zjištěna 1 závada spočívající v nezajištění podmínek pro osobní hygienu dětí, 1 závada spočívající v nesplnění podmínek ohlašovací povinnosti a 1 závada ve zdravotním zabezpečení akce. V rámci kontrol jiných podobných akcí pro děti (JPA) byla zjištěna 1 závada, a to ve zdravotní dokumentaci fyzických osob činných při akci.

 
Závady v zásobování pitnou vodou spočívaly ve většině případů ve zhoršení kvality pitné vody po stránce mikrobiologické. Rozbory vzorků pitné vody pro účely výkonu státního zdravotního dozoru zajišťuje pro KHS Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem. V případě zjištění nevyhovující kvality pitné vody byla provozovatelem akce vždy bezodkladně přijata nápravná opatření a byl zajištěn náhradní zdroj pitné vody.

Maximální součinnost ze strany provozovatelů akcí byla poskytnuta také při řešení ostatních zjištěných závad, k čemuž bude následně přihlédnuto při udělování sankcí.

 
V průběhu sledovaného období bylo šetřeno také 5 podnětů, které se týkaly provozů tří ZA a jedné JPA. Z tohoto počtu byly 3 podněty vyhodnoceny jako neoprávněné, 1 jako částečně oprávněný a 1 jako oprávněný.
  
Z epidemiologického hlediska zatím probíhá letošní sezóna letní dětské rekreace ve Středočeském kraji relativně klidně. V průběhu července byly pracovníky KHS řešeny 2 epidemie gastroenteritid pravděpodobně virové etiologie a 1 epidemický výskyt nespecifického horečnatého onemocnění – vše s mírným a relativně klidným průběhem.

Zdravotníky bylo v průběhu zotavovacích akcí nebo jiných podobných akcí ošetřeno a do zdravotnických deníků zaznamenáno zejména: ošetření ranek po odstraňování klíšťat, ošetření drobných poranění a odřenin, bolest hlavy bez dalších příznaků, nevolnost, bolest v krku, ojediněle zvýšená teplota nebo horečka, také alergické reakce například v souvislosti s bodnutím hmyzem.

Výjimečně byly zaznamenány méně závažné úrazy dětí – jako například vyvrknuté kotníky, zhmožděniny, řezné rány apod., ke kterým došlo zpravidla při řízené činnosti dětí. Aktivita klíšťat se v průběhu sledovaného období jevila spíše jako nízká místy střední.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: KHS

autor: mir foto pixabayDalší články

Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09) Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Písně Karla Gotta si přáli občané Příbrami. V centru města budou k slyšení až do zazimování kašny 19. října 2019   (06:45) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz