20. 8. svátek má Bernard

Jak jsou na tom letní tábory s dodržováním předpisů?

11. srpna 2019   (13:58)
Jak jsou na tom letní tábory s dodržováním předpisů?

Při kontrole byla mimo jiné zjištěna jedna závada v nezajištění podmínek pro osobní hygienu dětí a jedna ve zdravotním zabezpečení akce


K 31.07.2019, tj. v polovině průběhu letní sezóny, bylo ve Středočeském kraji ohlášeno celkem 232 zotavovacích akcí (362 běhů a 24 318 zúčastněných dětí) a 39 ohlášených jiných podobných akcí (71 běhů a 1 580 zúčastněných dětí).
 
K uvedenému datu bylo pracovníky odboru hygieny dětí a mladistvých v rámci všech územních pracovišť KHS Středočeského kraje provedeno celkem 96 kontrol, z toho 83 kontrol na zotavovacích akcích, 7 kontrol na jiných podobných akcích a 6 samostatných kontrol v rámci stravovacích služeb zajišťujících stravování na zotavovacích akcích.
 
Při kontrolách bylo v průběhu sledovaného období zjištěno celkem 11 závad
Z tohoto počtu se 7 závad týkalo problematiky zásobování pitnou vodou, ať už v rámci provozu zotavovací akce nebo v rámci provozu samostatné stravovací služby zajišťující stravování na zotavovací akci.

V rámci kontrol zotavovacích akcí pro děti (ZA) byla dále zjištěna 1 závada spočívající v nezajištění podmínek pro osobní hygienu dětí, 1 závada spočívající v nesplnění podmínek ohlašovací povinnosti a 1 závada ve zdravotním zabezpečení akce. V rámci kontrol jiných podobných akcí pro děti (JPA) byla zjištěna 1 závada, a to ve zdravotní dokumentaci fyzických osob činných při akci.

 
Závady v zásobování pitnou vodou spočívaly ve většině případů ve zhoršení kvality pitné vody po stránce mikrobiologické. Rozbory vzorků pitné vody pro účely výkonu státního zdravotního dozoru zajišťuje pro KHS Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem. V případě zjištění nevyhovující kvality pitné vody byla provozovatelem akce vždy bezodkladně přijata nápravná opatření a byl zajištěn náhradní zdroj pitné vody.

Maximální součinnost ze strany provozovatelů akcí byla poskytnuta také při řešení ostatních zjištěných závad, k čemuž bude následně přihlédnuto při udělování sankcí.

 
V průběhu sledovaného období bylo šetřeno také 5 podnětů, které se týkaly provozů tří ZA a jedné JPA. Z tohoto počtu byly 3 podněty vyhodnoceny jako neoprávněné, 1 jako částečně oprávněný a 1 jako oprávněný.
  
Z epidemiologického hlediska zatím probíhá letošní sezóna letní dětské rekreace ve Středočeském kraji relativně klidně. V průběhu července byly pracovníky KHS řešeny 2 epidemie gastroenteritid pravděpodobně virové etiologie a 1 epidemický výskyt nespecifického horečnatého onemocnění – vše s mírným a relativně klidným průběhem.

Zdravotníky bylo v průběhu zotavovacích akcí nebo jiných podobných akcí ošetřeno a do zdravotnických deníků zaznamenáno zejména: ošetření ranek po odstraňování klíšťat, ošetření drobných poranění a odřenin, bolest hlavy bez dalších příznaků, nevolnost, bolest v krku, ojediněle zvýšená teplota nebo horečka, také alergické reakce například v souvislosti s bodnutím hmyzem.

Výjimečně byly zaznamenány méně závažné úrazy dětí – jako například vyvrknuté kotníky, zhmožděniny, řezné rány apod., ke kterým došlo zpravidla při řízené činnosti dětí. Aktivita klíšťat se v průběhu sledovaného období jevila spíše jako nízká místy střední.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: KHS

autor: mir foto pixabayDalší články

Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19) Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz