Jak digitální technologie ovlivňují lidský mozek? Waldorfská škola uvede přednášku neurologa Martina Jana Stránského
29. května 2024 (06:23)
foto: ilustrační, Pixabay – Joshua Woroniecki
Setkání s lékařem a pedagogem se koná ve středu 29. května od 17.00 v tělocvičně Waldorfské školy v Příbrami.
„Nové století přináší nejdramatičtější změny pro lidstvo od jeho zrodu. Jedná se o nástup technologie, která vskutku funguje jako dvousečný meč,“ avizuje Společnosti Waldorfské školy Příbram, jaké problematice se bude věnovat dnešní beseda v Příbrami. Od 17.00 povede neurolog Martin Jan Stránský přednášku na téma „Vliv digitálních technologií na lidský mozek“ v tělocvičně Waldorfské školy.
Martin Jan Stránský je emeritním primářem neurologie na Yale New Haven Medical Center, zakladatelem Polikliniky na Národní a zaměřuje se také na pedagogickou činnost, mimo jiné inicioval vznik letního programu pro studenty medicíny Prague Selective. Jako neurolog se intenzivně věnuje negativnímu efektu technologií na lidský mozek. „Technologicko-vědecké pokroky nám sice zlepšují život, jenže proměna do umělé formy komunikace doslova ničí a odbourává klíčové schopnosti mozku učit se a zvládat i základní sociální dovednosti. Stav je takový, že se mozek, převážně u dětí, mění před našima očima,“ zmiňuje pozvánka abstrakt z přednášky, kterou mohou podle organizátorů navštívit také starší děti, a to se vstupem zdarma.
Martin Jan Stránský se rovněž angažuje v oblasti žurnalistiky a lidských práv, k čemuž jej vedou i rodinné kořeny. Jeho praděd Adolf založil Lidové noviny a byl prvním ministrem obchodu Československa. Dědeček Jaroslav vydával časopis Přítomnost a působil jako ministr spravedlnosti a školství. Jeho otec spolu s Pavlem Tigridem založil českou sekci rádia Svobodná Evropy, pro niž pracoval celý život v exilu. Martin Jan Stránský navázal na rodinnou tradici vydáváním Přítomnosti. Je autorem knihy Deník doktora z Mrnic, která obdržela cenu Obce spisovatelů za nejlepší černou komedii roku 2019.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Den bezpečné Příbrami předvede práci záchranných složek
•Na župním sletu v Komárově se předvedli i příbramští sokolové
•Jan Tománek: Prasklá hydraulická hadice na brzdě mohla mít fatální následky
Další články
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO




