30. 11. svátek má Ondřej
Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS

25. října 2021   (08:36)
Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS
foto: ilustr/pixabay

Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora.


„Očima získáváme až osmdesát procent informací. Bez pomoci zraku není jednoduché vypít kávu, nalít vodu nebo si pochutnat na dortíku. Přijďte si na chvíli vyzkoušet život ve tmě,“ pozvala na akci Černá kavárna, která se uskuteční v sobotu 13. listopadu mezi 10.00 a 15.00 v charitní kavárně Kafé lesS, na svém webu Charita Příbram.
 

V kavárně ve Vile Obora na Dvořákově nábřeží v Příbrami si návštěvníci s klapkami na očích nejen otestují hmat, sluch a čich, ale zahrají si také nejrůznější hmatové stolní hry. Své schopnosti ve ztížených podmínkách si v případě vhodného počasí vyzkouší také venku, kde se s pomocí bílé hole, vysílačky a zvukové signalizace pokusí dojít pro odměnu. Zájemci napíší své jméno v Braillově písmu a zjistí, jak se orientují v hmatových mapách. „Chybět nebudou ani ukázky šikovnosti vodicího psa, simulační brýle a další kompenzační pomůcky pro lidi s těžkým zrakovým postižením,“ doplnila Charita Příbram.
 
Další krok k novému prožitku umožní ve Vile Obora nákup poslepu v bezobalovém obchodě YesBez. Na akci se podílí také příbramská odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky. Černá kavárna tak propojí svět lidí bez hendikepu a nevidomých, kteří se sem přijdou podělit o své zkušenosti.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz