18. 1. svátek má Vladislav
I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své

22. července 2019   (06:18)
I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své

Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí


O červnových přívalových deštích, které odplavily dlažební kostky v ulicích Pražská a Zahradnická, bylo v médiích napsáno mnoho. Už se ale nikde nepsalo o tom, co po deštích zažívali lidé, kteří bydlí na příbramském Hornickém náměstí. Pro majitele nemovitostí na tomto náměstí v historickém centru města se dešťové mraky za posledních sedm let staly doslova noční můrou.

Vše začalo při přívalovém dešti v roce 2012
Voda, které tekla dolů od Střední průmyslové školy a Kličkovy Vily, se nestačila svažovat do kanálů. Na Hornické náměstí se s vodou dostalo navíc velké množství štěrku, které ucpalo kanály.

Poškozeny byly tenkrát všechny domy na Hornickém náměstí, vč. domů v Pražské ulici a na mnoha dalších místech v Příbrami. Obyvatelé Hornického náměstí byli za deště vždy v pohotovosti a z vlastních domů si vymetali vodu a štěrk. Snažili se co nejvíce eliminovat možnou škodu – dělali zátarasy z pytlů s pískem, čistili kanály. 

I po rekonstrukci Hornického náměstí se voda dostala až do domů
Poté, co přívalový déšt způsobil v letech 2014 a 2016 další škody, nechalo město Hornické náměstí opravit. Situace se však letos opakovala znovu. Opět se kanály zacpaly štěrkem a pískem, opět se voda dostala až do domů.

Zeptali jsme se místostarosty Martina Buršíka na jeho stanovisko.

„Podle platných norem je odvod vody na Hornickém náměstí funkční a v pořádku. Není tedy možné v tuto chvíli rekonstrukci náměstí reklamovat. Přesto necháme náměstí polohově prozkoumat, abychom zjistili, zda jsou tam sklony opravdu takové, jaké mají být. Zda se například časem sklony nezměnily," říká Martin Buršík.
 
"V každém případě počítáme s tím, že v kopcích města vybudujeme retenční nádrže, které budou nadbytečnou vodu zadržovat," dodává Buršík.

O červnových přívalových deštích, které …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09) Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Nepřehlédněte Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz