14. 10. svátek má Agáta

I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své

22. července 2019   (06:18)
I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své

Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí


O červnových přívalových deštích, které odplavily dlažební kostky v ulicích Pražská a Zahradnická, bylo v médiích napsáno mnoho. Už se ale nikde nepsalo o tom, co po deštích zažívali lidé, kteří bydlí na příbramském Hornickém náměstí. Pro majitele nemovitostí na tomto náměstí v historickém centru města se dešťové mraky za posledních sedm let staly doslova noční můrou.

Vše začalo při přívalovém dešti v roce 2012
Voda, které tekla dolů od Střední průmyslové školy a Kličkovy Vily, se nestačila svažovat do kanálů. Na Hornické náměstí se s vodou dostalo navíc velké množství štěrku, které ucpalo kanály.

Poškozeny byly tenkrát všechny domy na Hornickém náměstí, vč. domů v Pražské ulici a na mnoha dalších místech v Příbrami. Obyvatelé Hornického náměstí byli za deště vždy v pohotovosti a z vlastních domů si vymetali vodu a štěrk. Snažili se co nejvíce eliminovat možnou škodu – dělali zátarasy z pytlů s pískem, čistili kanály. 

I po rekonstrukci Hornického náměstí se voda dostala až do domů
Poté, co přívalový déšt způsobil v letech 2014 a 2016 další škody, nechalo město Hornické náměstí opravit. Situace se však letos opakovala znovu. Opět se kanály zacpaly štěrkem a pískem, opět se voda dostala až do domů.

Zeptali jsme se místostarosty Martina Buršíka na jeho stanovisko.

„Podle platných norem je odvod vody na Hornickém náměstí funkční a v pořádku. Není tedy možné v tuto chvíli rekonstrukci náměstí reklamovat. Přesto necháme náměstí polohově prozkoumat, abychom zjistili, zda jsou tam sklony opravdu takové, jaké mají být. Zda se například časem sklony nezměnily," říká Martin Buršík.
 
"V každém případě počítáme s tím, že v kopcích města vybudujeme retenční nádrže, které budou nadbytečnou vodu zadržovat," dodává Buršík.

O červnových přívalových deštích, které …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz