24. 8. svátek má Bartoloměj

I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své

22. července 2019   (06:18)
I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své

Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí


O červnových přívalových deštích, které odplavily dlažební kostky v ulicích Pražská a Zahradnická, bylo v médiích napsáno mnoho. Už se ale nikde nepsalo o tom, co po deštích zažívali lidé, kteří bydlí na příbramském Hornickém náměstí. Pro majitele nemovitostí na tomto náměstí v historickém centru města se dešťové mraky za posledních sedm let staly doslova noční můrou.

Vše začalo při přívalovém dešti v roce 2012
Voda, které tekla dolů od Střední průmyslové školy a Kličkovy Vily, se nestačila svažovat do kanálů. Na Hornické náměstí se s vodou dostalo navíc velké množství štěrku, které ucpalo kanály.

Poškozeny byly tenkrát všechny domy na Hornickém náměstí, vč. domů v Pražské ulici a na mnoha dalších místech v Příbrami. Obyvatelé Hornického náměstí byli za deště vždy v pohotovosti a z vlastních domů si vymetali vodu a štěrk. Snažili se co nejvíce eliminovat možnou škodu – dělali zátarasy z pytlů s pískem, čistili kanály. 

I po rekonstrukci Hornického náměstí se voda dostala až do domů
Poté, co přívalový déšt způsobil v letech 2014 a 2016 další škody, nechalo město Hornické náměstí opravit. Situace se však letos opakovala znovu. Opět se kanály zacpaly štěrkem a pískem, opět se voda dostala až do domů.

Zeptali jsme se místostarosty Martina Buršíka na jeho stanovisko.

„Podle platných norem je odvod vody na Hornickém náměstí funkční a v pořádku. Není tedy možné v tuto chvíli rekonstrukci náměstí reklamovat. Přesto necháme náměstí polohově prozkoumat, abychom zjistili, zda jsou tam sklony opravdu takové, jaké mají být. Zda se například časem sklony nezměnily," říká Martin Buršík.
 
"V každém případě počítáme s tím, že v kopcích města vybudujeme retenční nádrže, které budou nadbytečnou vodu zadržovat," dodává Buršík.

O červnových přívalových deštích, které …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz