28. 10. je státní svátek
Hvězdy, hudba a svérázný humor: Divadlo Hogo fogo zahajuje letní sezónu

22. července 2021   (12:31)
Hvězdy, hudba a svérázný humor: Divadlo Hogo fogo zahajuje letní sezónu
foto: Divadlo Hogo fogo (z představení Polib tetičku)/se souhlasem

Během prázdnin uvede divadelní jeviště v Drážkově Jaroslava Svěceného, Jana Čenského nebo Karla Rodena s Janou Krausovou.


Divadlo Hogo fogo v Drážkově nedaleko Sedlčan otevírá letní sezónu, která má být „plná humoru, hudby a dobré nálady“. Dostát těmto očekáváním slibují již první červencová představení umělců ze Sedlčanska a z Prahy. Prázdninový program přinese také hudební divadélko pro děti.

V pátek 23. července vysvětlí sedlčanská divadelní skupina Zážeh, že „Založené ruce znamenají ne“. S autorskou komedií se na divadelní prkna vrací po několika letech. „Tentokrát chlapci lákají na konverzační komedii o vztazích, životě mladých dospělých a všem ostatním, co se dá na dně sklenice najít,“ uvádí anotace k jednoaktovému představení inspirovanému americkým stand-upem. Díky svéráznějšímu humoru ovšem není hra doporučena pro děti mladší 13 let.
O den později se na pódiu objeví houslista Jaroslav Svěcený a Zdeňka Žádníková Volencová. Galavečer nabídne spojení hudby 18.–20. století (např. Georg Philipp Telemann, Johannes Brahms, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Sergej Rachmaninov, George Gershwin) s autorskými texty herečky Dejvického divadla. V pořadu Večer pro dva ve třech přizval Jaroslav Svěcený ke spolupráci klavíristu Václava Máchu. Pokud byste chtěli zhodnotit, jak to Janu Čenskému sluší v dámském převleku, budete mít příležitost 31. července. V komedii Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby sekunduje oblíbenému princi z pohádek, ovšem květovaných šatech a paruce, Miroslava Pleštilová.
Program druhé poloviny prázdnin začíná hned 1. srpna hudební pohádkou Krysáci a ztracený Ludvík. Na pódiu také potkáte dvojice Janu Krausovou a Karla Rodena (8. srpna ve Vzhůru do divočiny), Báru Hrzánovou a Radka Holuba (21. srpna v Kočce v oregánu) a Jana Révaie jako vášnivého milovníka žen (22. srpna, Smím prosit?). Mladé umělce pak můžete podpořit 28. srpna návštěvou komické opery Dove è amore è gelosia pořádané v rámci festivalu Classfest.

Vstupenky lze koupit na webu www.hogofogo.cz, divadlo upozorňuje na omezenou kapacitu sálu. Diváky čeká plně klimatizované prostředí a dodržují se všechna hygienická opatření.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního … Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami. Policisté zvýší dohled na hřbitovech Policisté zvýší dohled na hřbitovech Stejně jako v předchozích letech se policisté a městští strážníci, v souvislosti s … ALKA zve na výstavu fotografií v rámci projektu Dostat se do obrazu ALKA zve na výstavu fotografií v rámci projektu Dostat se do obrazu Výstavu můžete zhlédnout až do 30. listopadu v knihovně Jana Drdy, v prosinci pak v … Komerční sdělení
Podvodné stránky pošty z uživatelů vylákají až 1500 Kč týdně Podvodné stránky pošty z uživatelů vylákají až 1500 Kč týdně Prvotním kontaktem s kyberzločinci jsou podvodné odkazy na sociálních sítích nebo v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz