14. 2. svátek má Valentýn

Hromadné kontroly kotlů v Příbrami nechystají

26. prosince 2016   (16:00)
Hromadné kontroly kotlů v Příbrami nechystají

Kontroly neplánují ani další středočeská města.



Středočeská města neplánují hromadné kontroly kotlů v souvislosti s novelou zákona o ochraně ovzduší. Od ledna budou mít radnice pravomoc kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. Podle měst se ale bude kontrolovat pouze na základě podnětů od obyvatel, plošné kontroly se nechystají. Někde i kvůli nedostatku úředníků.

"Zákon nebyl uveden do praxe proto, aby obce prováděly plošné kontroly čím lidé topí a ukládaly pokuty. Zákon dává pouze obcím možnost, jak řešit stížnosti na případného znečišťovatele ovzduší, na jehož jednání si bude okolí stěžovat. Žádné zavádění plošných kontrol tedy nepřipravujeme," řekla ČTK tisková mluvčí Kladna Lenka Růžková. Dodala, že s ohledem na velikost správního obvodu nejsou plošné kontroly ani možné.

"Tato pravomoc bude podle našeho mínění využívána pouze výjimečně, a to až po vyčerpání veškerých možností ke sjednání nápravy nevyhovujícího stavu," řekl ČTK referent odboru životního prostředí Příbrami Petr Milec.

Kontroly neplánuje ani Mladá Boleslav. "Postupovat vždy budeme individuálně podle daného případu," řekla mluvčí města Hana Kopalová. Stejný názor mají i v Poděbradech. "V tuto chvíli tento problém město Poděbrady neřeší a na podobné kontroly se nepřipravuje. Budeme případně postupovat podle aktuální situace," řekl ČTK starosta Ladislav Langr.

V Kolíně se o dodržování ochrany ovzduší ve smyslu platného zákona stará jeden úředník, plošné kontroly proto radnice nechystá. "Uvedená pravomoc kontrolovat fyzické osoby přímo u jejich zdrojů je aplikovatelná pouze v případě opakovaného důvodného podezření, že někdo topí něčím, čím topit nemá. Provádění kontrol se tudíž předpokládá s ohledem na kapacitní možnosti úřadu, a to až po vyčerpání všech předchozích možností daných zákonem o ochraně ovzduší," řekl ČTK místostarosta Kolína Michael Kašpar.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: bns kš








Další články

Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února … Masopust Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest … Zajímavosti Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Na základní škole v Nečíni došlo v pátek 13. února k incidentu, při kterém měl žák … AKTUÁLNĚ Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Zástupci rybářského kroužku z Rožmitálu pod Třemšínem nechyběli na krajském semináři … Nepřehlédněte Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete  na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,91 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od … Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše … Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Obvodní soud pro Prahu 6 může zahájit hlavní líčení v rozsáhlé kauze spojené se … Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Řidiči senioři si polepšili. Připomínáme, že první povinná lékařská prohlídka už se … Doprava
Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz