Hrazdírová: V Příbrami schází dostatečná nabídka odlehčovacích služeb
VOLBY/PR
13. září 2022 (13:27)
foto: Andrea Hrazdírová/se souhlasem
Andrea Hrazdírová (Šance pro Příbram) komentuje situaci v oblasti odlehčovacích služeb v Příbrami.
Tento článek jsem se rozhodla napsat i na základě vlastní zkušenosti. Již 32 let pečuji o svého syna s mentálním a tělesným postižením, proto vím, že v Příbrami zoufale chybí odlehčovací služby.
Cílem této služby je zajistit nezbytný odpočinek pro osoby, které pečují o své blízké se sníženou soběstačností, zajistit jim odpovídající podporu a pomoc. Ať už se dlouhodobě staráte o své nemocné dítě, rodiče nebo blízkého s postižením, nebo se z vás v důsledku neočekávané životní situace (nehoda, těžká nemoc…) stane pečovatel svého blízkého, potřebujete alespoň jednou za čas mít volný víkend, čas zajít si k lékaři nebo si jen chvíli odpočinout.
Moje vize je, že zřizovatelem odlehčovací služby bude město Příbram. Financování lze zajistit z fondů EU, případně z jiných dotačních programů, které jsou pro tyto služby vyčleněny, a které se, pro mě z nepochopitelných důvodu, současné vedení města ani nepokusilo nějak využít.
Představovala bych si postavení nového domu na pozemku, kde by mohla být i zahrada pro klienty s venkovními aktivitami (například v současnosti tolik zmiňovaná Fantova louka). Domov s 10 pokoji, kuchyní a společenskou místností, pokoje se základním vybavením, sociálním zařízením, televizí, chladničkou. Odlehčovací služba by byla možná, dle potřeby, na dobu až 21 dní, pro věkovou skupinu od 15 do 55 let pro potřebné klienty.
Dovolím si napsat, že jako občan Příbrami, pečující o svého blízkého s postižením, jsem se nesetkala za celé roky s dostatečnou podporou a pomocí úřednic na sociálním odboru ani na úřadu práce. A myslím si, že to není jenom moje vlastní zkušenost.
Andrea Hrazdírová, Šance pro Příbram
Andrea Hrazdírová, Šance pro Příbram
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Andrea Hrazdírová
Šance pro Příbram
Šance pro Příbram
autor: Andrea Hrazdírová, Šance pro Příbram
Související
•Stavba jihovýchodního obchvatu Příbrami má začít v roce 2024
•Příbram obdržela dvě nabídky na připravovanou rekonstrukci akvaparku
•V Příbrami lidé podepisují petici proti zástavbě Fantovy louky
Další články
Peníze po Vánocích: realita, o které se moc nemluví
Vánoce jsou za námi a s nimi i období, kdy se nad penězi přemýšlí o něco méně než …
Meteorologové vydali výstrahu kvůli silnému větru a tvorbě závějí
Od středy 31. prosince od 11:00 do pátku 2.01. 2026 do 22 hodin platí výstraha na …
Český folklor: Kritika vánoční pohádky a silvestrovských pořadů nikdy nezklamou
Vánoce jsou za námi a tím i jeden z nejoblíbenějších vánočních obyčejů. Ne, nejde o …
Vlašský ořech jako mozek a další plody, které připomínají lidské orgány
Od pradávna lidé věřili, že příroda nám dává znamení. Tvary plodů a rostlin prý …
Zajímavosti
Středočeský kraj rekordně investuje do vody: modernizace pěti projektů zajistí stabilní dodávky pitné vody
Středočeští zastupitelé schválili dotace na modernizaci pěti vodohospodářských …
Čím si připíjíme na Silvestra a Vánoce: prosecco, šampaňské nebo český sekt?
Bublinky patří k největším symbolům oslav. Na Silvestra i o Vánocích saháme po šumivém …
Zajímavosti
Last Vish Nite potřetí: Rocková a punková noc rozezní Příbram
Rock, punk a pořádná dávka energie. Už 30. prosince se v Příbrami uskuteční třetí …
Chovatelé musí být ve střehu kvůli ptačí chřipce
Rostoucí počet ohnisek ptačí chřipky a šíření nákazy může zasáhnout i Příbramsko. …
Sváteční past: Co dělat, když vám dojdou léky a ordinace je zavřená
Sváteční volno je pro většinu lidí čas klidu. Pro pacienty, kterým dojdou pravidelně …
Zdravotnictví
Tento týden nás čeká chladno a větrno, na hory dorazí i trvalejší sněžení
Pondělí 29. prosince začalo přesně podle předpovědí Českého hydrometeorologického …




