Houbařská sezona je v plném proudu. Lidé nosí plné koše
NEPŘEHLÉDNĚTE
31. srpna 2020 (13:04)
foto: pribram.cz
Letošní houbařská sezona v Česku je zatím lepší než v minulých zhruba čtyřech letech, kdy bylo sucho. Lidé se v posledních týdnech vracejí z lesa s plnými košíky.
Pokud rádi houbaříte a ještě jste letos nevyrazili, měli byste to co nejdříve napravit. Lesy jsou totiž hub plné, odnést si můžete hned několik jedlých a chutných druhů. Podle zjištění pribram.cz nosí lidé nejčastěji hřiby.
Houbaři nyní mohou najít hřibovité druhy jako hřiby plstnaté, smrkové, ale i žlutomasé. Vedle toho rostou ale i jedovaté muchomůrky tygrované a objevuje se nejedlý hřib kříšť. Období pečárek a bedel už pominulo.
Proti předchozím suchým rokům bylo nadprůměrně hodně hub zejména na přelomu června a července, během srpna se růst zastavil. Až s koncem prázdnin s přibývající vlhkostí nalezne v lese plné koše i méně zkušený houbař.
Koše plné hub našel i pan Lubomír u Rožmitálu pod Třemšínem. „Byl jsem v lese necelé tři hodiny. Pak jsem musel jít pryč, nebyly (houby) už kam dávat. Určitě se vrátím,“ řekl pribram.cz. „Brdy – masakr. Za dvě hodiny jsem našel 148 hřibů, červivost 50%,“ pochlubil se další houbař na webu nahouby.cz.
Rekordní sezona z hlediska tuzemských houbařů byla v roce 2013, kdy lidé podle Národní ekonomické rady vlády nasbírali 33 tisíc tun hub. Zda se ale ta letošní zcela vydaří, se ukáže až na podzim. V tu dobu totiž roste nejvíce hub.
Byli jste již v letošním roce na houbách?
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA
Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody
Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu …
Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici
V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu …
DOPRAVA
Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup
Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, …
ROZHOVOR
Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory
Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká …
ZAJÍMAVOSTI
Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst
Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje …
DOPRAVA
Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti
Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a …
AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace
Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to …
AKTUÁLNĚ





