Hořovice se již brzy dočkají kýženého obchvatu, byl vybrán dodavatel
9. srpna 2024 (15:00)
foto: ŘSD / Ilustrační foto
Středočeský kraj vybral dodavatele, který postaví obchvat Hořovic. Bude jím sdružení společností Swietelsky stavební a Biggest za více než 199 milionů korun. Cena je zhruba o 136 milionů korun nižší než předpokládaná. Stavět se má začít na podzim, řidiči by se po obchvatu měli projet do dvou let, informoval Josef Holek z krajského úřadu.
Obchvat dlouhý zhruba 1,5 kilometru na východě města propojí silnice II/114 a II/117 z Hořovic do Lochovic a Žebráku. V budoucnu by řidiči měli odbočovat ze silnice z Lochovic k nemocnici a pokračovat na křižovatku s Tyršovou ulicí na silnici k dálnici D5 a Žebráku. Součástí stavby budou čtyři úrovňové křižovatky, dva mosty a lávka pro pěší. "Úrovňové křižovatky slouží k napojení obchvatu na komunikace nižších tříd. Do stavby jsou zahrnuty související přeložky komunikací nižších tříd, cyklostezky a cesty pro pěší, protihluková stěna a hospodářské sjezdy," uvedl krajský radní pro silniční dopravu Karel Bendl (ODS).
Občanům Hořovic se uleví od tranzitní dopravy. Datum zahájení stavby nebyl uveden, ale vzhledem k již dříve avizované době výstavby 18 měsíců lze předpokládat zahájení ještě v letošním roce. O obchvatu se ve městě mluví 20 let, v roce 2005 získal stavební povolení, pak ale veškeré přípravy utichly a teprve v posledních letech se projekt naplno rozjel.
Archeologové našli letos na jaře v místě budoucího obchvatu pravěká sídliště. Nálezy svědčí o činnosti prvních zemědělců a osídlení oblasti v mladší době kamenné. Našly se například zlomky keramických nádob, pazourků a kamenného otloukače.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Související
•Porovnání cen pohonných hmot v Příbrami
•Budou elektromobily slepou uličkou? Kolik se jich registruje v Příbrami?
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnila, víc nafta
Další články
Novoroční koupání v Lázu: tradice, odvaha a trochu šílenství
Láz se chystá na další dávku ledové odvahy. 1. ledna ve 14 hodin se v místní požární …
Sport
Policie hledá svědky nehody v Příbrami, kde auto srazilo chodce
Příbramští policisté hledají hledají svědky nehody, která se stala 18. prosince v …
Koncert na Štědrý den zaplnil kostel v Pičíně
Zpívání koled v kostele Narození Panny Marie ve středu 24. prosince hudebně …
Nemocnost respiračních infekcí ve Středočeském kraji narostla. Nejhůře na tom je Příbramsko
V závěru roku hlásí Středočeský kraj další nárůst akutních respiračních infekcí včetně …
PŘIPOMÍNÁME: Pravidla pro používání zábavní pyrotechniky zpřísňuje zákon
Od 1. prosince je v platnosti novela zákona, která zpřísňuje podmínky pro používání …
Novoroční pověry na talíři: Co jíst, aby se štěstí drželo doma
Nový rok byl odjakživa spojován s nadějí, očekáváním a snahou zajistit si štěstí na …
Rok plný kuriózních zásahů: hasiči zachraňovali děti, zvířata i řidiče v nouzi
Konec roku je vždy spojen s bilancováním a porovnáváním, jaký byl ve srovnání s lety …
FOTO
Peníze po Vánocích: realita, o které se moc nemluví
Vánoce jsou za námi a s nimi i období, kdy se nad penězi přemýšlí o něco méně než …
Meteorologové vydali výstrahu kvůli silnému větru a tvorbě závějí
Od středy 31. prosince od 11:00 do pátku 2.01. 2026 do 22 hodin platí výstraha na …
Český folklor: Kritika vánoční pohádky a silvestrovských pořadů nikdy nezklamou
Vánoce jsou za námi a tím i jeden z nejoblíbenějších vánočních obyčejů. Ne, nejde o …




