7. 3. svátek má Tomáš

Hornické muzeum připravilo adventní koncert

27. listopadu 2015   (17:49)
Hornické muzeum připravilo adventní koncert
foto: pribram.cz, Hornické muzeum

Koncert se uskuteční v sobotu od 18 hodin v v šachetní budově dolu Vojtěch.



Hned tři pěvecké sbory si můžete poslechnout tuto sobotu v šachetní budově dolu Vojtěch. Hornické muzeum v Příbrami připravilo adventní koncert, který začíná v 18 hodin. Vstupné na celé vystoupení je stanoveno na 20 Kč.

Na akci vystoupí následující sbory:

Smíšený sbor GAMBALE vznikl začátkem roku 2013. Jeho počátky můžeme ale vystopovat již o dva roky dříve. Dá se říci, že se postupně posbíral z účastníků kurzů pro „nezpěváky“, které zpěv chytil za srdce natolik, že s ním jednoduše odmítli přestat. A tak se postupně z „nezpěváků“ stali zpěváci a z lektorky kurzu sbormistryně. Dnes sbor GAMBALE funguje dokonce ve dvou podobách – jako malý pražský sbor a jako sbor velký, kam přijíždějí i zpěváci přespolní, kteří nemohou zkoušet častěji, než jednou za měsíc.

Vznik komorního ženského pěveckého sboru Arytmie Praha v roce 2008 lze stručně popsat asi takto: několik členek ženského sboru Cantoria Praha si upravilo pár populárních písniček, nacvičilo je a nakonec se rozhodlo, že to zkusí samostatně. V současné době má sbor 12 členek a 5 z nich stálo u zrodu sboru. Uměleckou vedoucí sboru je Lenka Menclová. Repertoár sboru zahrnuje v podstatě všechny žánry, klasickou a sakrální hudbou počínaje až po pop a jazz, stručně by se tedy dal charakterizovat slovy: „Od Bacha po Vlacha“.

Komorní smíšený sbor Zdeňka Fouse vznikl v roce 2013, a to z bývalého Příbramského smíšeného sboru. Repertoár obsahuje skladby různorodého charakteru, od hornických a národních písní, přes vánoční písně a koledy, až po klasické skladby a spirituály. Většina současného repertoáru vychází z původních úprav Zdeňka Fouse, a to jak pro původní Příbramský smíšený sbor, tak i pro Komorní smíšený sbor.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Hornické muzeum
autor: MJ, Hornické muzeum








Další články

Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz