19. 6. svátek má Leoš

Hejtmanka kvůli trestnímu oznámení čelí na sociálních sítích kritice, někteří požadují rezignaci

Nepřehlédněte
2. června 2020   (14:19)
Hejtmanka kvůli trestnímu oznámení čelí na sociálních sítích kritice, někteří požadují rezignaci
foto: pribram.cz

Případem se zabývají kriminalisté z odboru extremismu a terorismu.


Záchranářka Veronika Brožová, která upozornila na nedostatek ochranných pomůcek na svém stanovišti ve Zdibech, je podle středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) obětí dění v zákulisí. Stává se součástí zákulisních půtek, možná i politických, uvedla hejtmanka v prohlášení. Brožová s vyjádřením hejtmanky nesouhlasí. 

Záchranářka 17. března v otevřeném dopise hejtmance napsala, že na jejím stanovišti byl jediný respirátor a tři balíčky ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi, roušky měli záchranáři údajně vlastní. Kraj to odmítá a v souvislosti s článkem v listu Náš region, který informace Brožové zveřejnil, podal trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy.
Není ovšem jasné, na koho je trestní oznámení podáno. Zda na Brožovou, či vydavatele. Jermanová pouze uvedla, že na článek. Kraj o podání oznámení rozhodl už v březnu, Jermanová nyní policii požádala, aby jej znovu posoudila. Případem se zabývají kriminalisté z odboru extremismu a terorismu.
Vlna nevole diskutujících na sociálních sítích nenechala na sebe dlouho čekat. Lidé trestní oznámení odsuzují a vyzývají hejtmanku k rezignaci. Jermanová si podle příspěvků na svém facebookovém profilu neváží práce záchranářů, čelí tak i vulgárním urážkám.

„Viděl jsem jednou psa, fena to byla, jak v parku sežrala kupu výkalů. Dlouho je přežvykovala, pak je vyzvracela a zase je sežrala. A byla od těch zblitků a výkalů celá umazaná a strašně smrděla. Tohle prohlášení mi to připomnělo,“ zněl jeden z příspěvků.
„Nemám nic osobního proti paní Brožové. Je mi líto, že se stává součástí jakýchsi politických půtek v zákulisí, a já nejsem příznivcem tohoto boje,“ prohlásila v pondělí ráno hejtmanka.
„Je mi z Vás trapně.. Dosáhla jste ve všech měřítkách nejvyšších met lidské ubohosti a jste ostudou nejen Středočeského kraje,“ rozčílila se žena v diskuzi pod zveřejněným prohlášením, ve které hejtmanka napsala, že si váží paní Brožové i dalších záchranářů.
„Nejsem člověk, který řeší věci podáváním trestních oznámení, a rozhodně ne na člověka, který řekl svůj názor,“ dodala dál Jermanová. Důvodem podání podle ní bylo to, že text začal šířit ve Středočeském kraji paniku.
Premiér Andrej Babiš uvedl, že trestní oznámení nepovažuje za dobrý způsob řešení. "Co se týká případu paní Jermanové, já to do detailu neznám, ale určitě to není dobrý způsob řešit to trestním oznámením," uvedl. Trestní oznámení podle něj nepřinese žádný užitek a zůstane po něm pachuť.
Podobně se vyjádřil také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) „Myslím si, že to není úplně šťastné. Já bych touto cestou nešel, myslím si, že to asi ničemu nepomůže. Asi to zbytečně vyvolává emoce,“ komentoval ve čtvrtečních Událostech, komentářích šéf resortu zdravotnictví krok Středočeského kraje. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Znáte historii Nového rybníka: Na jeho vybudování se nedobrovolně podíleli provinilci i nevěrné ženy Znáte historii Nového rybníka: Na jeho vybudování se nedobrovolně podíleli provinilci i nevěrné ženy Zřejmě z nutnosti zajistit si v dobách nedobré vlády zástavních držitelů dostatek … Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila Benzin je o 5,51 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … V Mokrovratech se čelně srazila dvě auta, jeden z řidičů za jízdy usnul V Mokrovratech se čelně srazila dvě auta, jeden z řidičů za jízdy usnul Střet si vyžádal dvě lehce zraněné osoby. Divadla zahrají klasické i nové příběhy na venkovních jevištích Divadla zahrají klasické i nové příběhy na venkovních jevištích Divadelní představení pro děti jsou v příštím týdnu na programu v Příbrami, Březnici a … Aplikace pro uložení covidových certifikátů v mobilu bude spuštěna do konce června Aplikace pro uložení covidových certifikátů v mobilu bude spuštěna do konce června Certifikát lidé mohou využívat jako potvrzení o prokázání bezinfekčnosti kvůli … Nenechávejte děti ani zvířata v zavřeném autě. Každou minutu může jít o život Nenechávejte děti ani zvířata v zavřeném autě. Každou minutu může jít o život Lehkomyslnost lidí, kteří své dítě nebo domácího mazlíčka nechají čekat v rozpáleném … McDonald's plánuje otevření pobočky v Příbrami, společnost již hledá vhodné místo McDonald's plánuje otevření pobočky v Příbrami, společnost již hledá vhodné místo Závidíte Pražákům, že mají skoro na každém rohu „Mekáč“? Pokaždé když přijíždíte do … Od pátku platí zákaz rozdělávání ohňů i používání zábavní pyrotechniky Od pátku platí zákaz rozdělávání ohňů i používání zábavní pyrotechniky Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický … Kvalita vody na příbramských koupalištích je velmi dobrá Kvalita vody na příbramských koupalištích je velmi dobrá Řasy a sinice se vyskytly pouze v koupací lokalitě Županovice.
V pátek teploty vyšplhají až na 34 stupňů, o víkendu ještě vzrostou V pátek teploty vyšplhají až na 34 stupňů, o víkendu ještě vzrostou V neděli lze očekávat ojediněle až 36 stupňů.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz